2016. június 7., 13:46
Felhívjuk az Olvasó figyelmét, hogy ez a cikk több, mint 8 éve jelent meg, ezért elavult információkat tartalmazhat.

Sokan és szívesen adnak választ a városvezetés eddigi munkáját értékelő elégedettségi felmérés kérdéseire. A Párbeszéd Szentendréért konzultációsorozat 2016-os elemeként meghirdetett kérdőívezés a városi honlapon online és a város „párbeszédpontjain” hagyományos formában is zajlik.

Elsősorban a szentendreiek, de a városban dolgozók, ügyeket intézők és ide látogatók véleményére is kíváncsi a városvezetés az önkormányzat munkájával és a település fejlődésével kapcsolatban. Az egy héttel ezelőtt meghirdetett kérdőívezés célja, hogy a polgárok véleményét tudakolja a városvezetés eddigi munkájáról és képet alkosson a korábban közösen meghatározott városi stratégia további megvalósításáról, annak egyes lépéseiről.

A kérdőív kitöltése 5-10 percet vesz igénybe, név és lakcím feltüntetése nem szükséges. A válaszadás online módon, otthon vagy más tetszőleges helyen, bármely időpontban is lehetséges, de a „párbeszédpontokon”, hétköznap reggel 8 és 11 óra között a SZEI előtt, illetve piacnapokon ugyanebben az időben a piacon, valamint délutánonként 15 és 18 óra között a HÉV-állomásnál, kollégáink segítségével is lehetséges. Az eddigi tapasztalatok szerint az emberek szívesen megosztják véleményüket a közügyekről a városvezetéssel.

„Köszönöm mindazoknak, akik ügyes-bajos dolgaik intézése közben időt szakítanak és megállnak pár percre, hogy véleményezzék a munkánkat és megosszák velünk a jövőre vonatkozó elképzeléseiket. Kérem azokat, akik eddig nem töltötték ki a kérdőívet, keressék munkatársainkat bizalommal a párbeszédpontokon vagy kérdőívünket a város hivatalos honlapján, és szánjanak egy kis időt közös ügyeinkre!” – mondta Verseghi-Nagy Miklós polgármester. „A legfontosabb célunk, hogy – amint a fő irányok kijelölésében is így volt – az itt lakókkal közösen hozzunk döntéseket és határozzuk meg a megvalósításhoz vezető lépéseket. Ehhez keresünk folyamatosan új formákat, ezt a célt szolgálta az online lakossági fórum, a társadalmi csoportokkal szervezett egyeztetések, és ennek eszköze most a kérdőívezés. Kérek mindenkit, tartson velünk azon az úton, amin együtt indultunk el másfél éve Szentendre fejlődéséért.”

Az anonim felmérés eredményéről a kérdőívek összesítése után a városi honlapon és a Szentendre és Vidéke című lapban is beszámol az önkormányzat.