2017. október 13., 12:02
Felhívjuk az Olvasó figyelmét, hogy ez a cikk több, mint 7 éve jelent meg, ezért elavult információkat tartalmazhat.

Az október 12-i testületi ülés fontosabb hírei.

SZEI
A képviselő-testület 2006. július 1-jétől dr. Pázmány Annamáriát bízta meg az intézményvezetői feladatok ellátásával, aki azóta is magas színvonalon tesz eleget e kötelezettségének. Vezetése alatt újult meg az intézmény épülete, bővült a szakorvosi ellátás, hosszú idő után sikerült megemelni a teljesítményvolumen-korlátot, valamint az intézmény csatlakozott a BELLA programhoz, ezzel is biztosítva az egészségügyi ellátás minőségét, a folyamatos betegellátást. Miután dr. Pázmány Annamária 2019. december 31. napjával lemondott a határozatlan idejű intézményvezetői pozíciójáról, ezért a magasabb vezetői beosztása határozott idejűvé vált.

Lízingszerződés megszüntetése
Egy márciusi határozat értelmében a Kormány 2,89 milliárd forintot biztosított a szentendrei Vizes Nyolcas Uszoda és Szabadidőközponthoz kapcsolódó adósság rendezésére. Ennek következtében az uszoda lízingszerződése, illetve a lízing biztosítására szolgáló óvadéki szerződés is megszüntetésre kerül. Az önkormányzat adásvételi szerződés keretében megszerzi a jelzálogjogtól tehermentesített uszoda ingatlan tulajdonjogát, és azt haszonbérbe adja az Aquapalace Kft-nek azzal, hogy az ingatlan birtoka mindvégig az Aquapalace Kft-nél marad, így az uszoda folyamatos üzemeltetése biztosított. . A lízingügylet ilyen módon való lezárását a Raiffeisen vezetősége is jóváhagyta.

Pályázatok
• Óvodafejlesztés
A képviselők hozzájárultak, hogy az önkormányzat részt vegyen a Nemzetgazdasági Minisztérium által meghirdetett pályázaton az Izbégi Tagóvoda fejlesztése érdekében. A pályázat a város 2016. évi adóerőképessége alapján 15% önerőt igényel, a pályázat összköltségvetése: 176,47 millió Ft, melyhez a város 26,47 millió Ft önrészt biztosít a 2017. évi költségvetés terhére.
• Népi építészeti emlékek helyreállítása
A Lechner Tudásközpont felhívást tett közzé a népi építészeti emlékek helyreállításáért, melyen városunk a Rákóczi Ferenc u. 1. számú ingatlan – Népművészetek Háza – felújításával szeretne indulni. Az épület városunk egyik legrégebbi háza, és helyi védettség alatt áll. A pályázat összköltségvetése 40 millió Ft, az igényelhető támogatás 20 millió Ft.

HÉSZ-átsorolás
Pannónia városrészben lévő négy, valamint a Tófenék városrészben lévő két ingatlan besorolását rendezte a testület a helyi építési szabályzatnak megfelelően. A szabályozási terv részben a Tófenék, részben a Pannónia városrész egyes területeit belterületi kereskedelmi, szolgáltató övezetként jelöli. Ebben az övezetben találhatóak azok az ingatlanok, melyeknek a tulajdonosai az övezeti besorolásnak megfelelően szeretnék hasznosítani ingatlanjaikat. A földtörvény előírása alapján az ingatlan-nyilvántartási átvezetéshez szükséges a testületi határozat becsatolása.

Új közterület-elnevezések
Központi jogszabályi előírás alapján folyamatosan zajlik a szentendrei közterület elnevezések és házszámozások felülvizsgálata. Ezen a testületi ülésen hat közterület elnevezéséről döntöttek:
• egy utcaszakaszt Bükköspartnak neveztek el;
• egy jelenleg névtelen út a Szentlászlói út elnevezést kapta;
• egy szintén névtelen közterület a József utca elnevezést kapta.

Iskolai körzethatárok
A rendelet szerint a megyeszékhely szerinti járási hivatal határozza meg az általános iskolák felvételi körzetét a települési önkormányzatok véleményének ismeretében. A képviselők több pontban is módosították a korábbi iskolai felvételi körzethatárokat. Ezek szerint a II. Rákóczi F. Általános iskola és Gimnázium felvételi körzetébe került a Szeder, a Zerge és a Tisztás utca, az Izbégi Általános Iskola körzetébe került a Repkény, a Pálma utca, a Vasvári Pál és a Szélkerék köz, az Ölyv, a Haraszt a Folyondár és az Ősz utca, a Barcsay J. Általános Iskola felvételi körzetébe került a Szilva köz, az Őzláb, a Csermely és a Boldog utca. Egyértelműsítették azokat a helyzeteket, amikor egy utca több iskolánál is szerepelt, illetve pontosították a korábban hibásan szereplő utcaneveket. A járási hivatal kérésének megfelelően megállapították, hogy a hátrányos helyzetű gyermekek létszáma: a II. Rákóczi iskolában 10, az Izbégi iskolában 5, a Barcsay iskolában 17 gyermek.

Keretösszegek felhasználása
A jóléti Bizottság az oktatási célokra elkülönített 2 millió Ft keretösszegből a Petzelt József Szakgimnázium és Szakközépiskola részére 150 ezer forint támogatást szavazott meg tanulmányi kirándulásra; míg a Kulturális és Turisztikai Bizottság a kulturális célokra elkülönített 3 millió Ft keretösszegből a Ferenczy Múzeumi Centrum Helytörténeti Gyűjteményének gyarapítására 110 ezer Ft, a Lét-szekvenciák kiállítás katalógusának támogatására pedig 300 ezer Ft biztosításáról döntött.

Forgalomszabályozási változtatások
A Városfejlesztési, Jogi és Pénzügyi Bizottság jóváhagyta a Vasúti villasor – HÉV végállomás – P+R parkoló kiépítés ütemezését, illetve döntést hozott a Paprikabírói nagy parkoló és a 11-es főút kapcsolatának módosításáról. A nagy parkoló jelenleg csak az északi részen rendelkezik kapcsolattal a 11-es számú főúttal. A meglévő egy sáv nem elég a két irányba történő kihajtáshoz, mert a balra nagy ívben kikanyarodók feltartják a jobbra kanyarodókat. Biztonságosabbá válhat a parkolóba való behajtás – főleg az autóbuszok számára – ha a parkoló déli végénél is létesülne egy behajtási lehetőség. A bizottság úgy döntött, hogy a Magyar Közút jóváhagyása és a költségvetési forrás rendelkezésre állása esetén kerüljön kialakításra egy behajtási lehetőség a parkoló Budapest felőli végénél, a jelenlegi behajtójánál pedig kerüljön szétválasztásra a balra nagy ívben és a jobbra kis ívben kikanyarodó forgalom.