2014. október 9., 15:34
Felhívjuk az Olvasó figyelmét, hogy ez a cikk több, mint 10 éve jelent meg, ezért elavult információkat tartalmazhat.
VeteranVivo Munnich Denes++

Münnich Dénes a szentendrei Párbaj Vívó Club, dr. Póka László a Szentendrei Honvéd Kinizsi SE támogatójaként jutott be az idei Veterán Vívó Világbajnokságra. A hosszú ideje Szentendrén élő Erdős Gábor és Marczali László a Magyar Veterán Vívóranglista alapján – ahol korosztályukban ők is az első négy között szerepeltek – kvalifikálták magukat az október 21–26. között, Debrecenben megrendezésre kerülő világszintű megmérettetésre.

Sportpályafutások:

Münnich Dénes (50+)
1965-ben kezdett el vívni Debrecenben a DVSC vívószakosztályában, ahol Fülöp Gyula mesteredző irányítása alatt tőrözött és párbajtőrözött, és II. osztályú ifjúsági aranyjelvényes sportoló lett. 25 éves kihagyás után nyolc esztendeje kezdett el ismét vívni Leányfalun Héri László mesteredző privát vívóiskolájában. Veterán csapattársa, dr. Póka László révén kapcsolódott be az elmúlt három évben a Veterán Vívók hazai párbajtőr-versenyeibe, ahol Veterán OB-n korosztályában, párbajtőrben kétszer volt harmadik helyezett. Jelenleg a szentendrei, Jakab Péter által vezetett, Párbaj Vívó Clubban edz és készül vívósporttársaival a Veterán Vívó Vb-re.

Dr. Póka László (70+)
1964-ben kezdett el öttusázni a Pécsi Dózsa, majd a MAFC színeiben, ahol országos versenyeket, vidékbajnokságokat nyert. Triatlonban sokszoros országos és orvos bajnok volt. Közben az OSC-ben vívott, ahol I. osztályú minősítést szerezett Tari István mesteredző irányításával. 2006-ban újra elkezdte a vívást, és több évig a Héri László mesteredző vezette privát vívóiskolájába járt párbajtőrözni. Négy éve rendszeres résztvevője vívósporttársával, Münnich Dénessel, a veterán és „B” kategóriás vívóversenyeknek. Póka László többször nyert korosztályában Veterán OB-n első helyezést párbajtőrben, orvos világversenyeken állt a dobogó valamennyi fokán.
Az elmúlt évi várnai Veterán Vívó Vb-n a 70+ kategóriában, egyéniben 12., párbajtőr csapattagként 5. helyezést ért el. Jelenleg unokáival a Szentendrei Honvéd Kinizsi SE öttusaszakosztályában folytatja edzéseit.

VeteranVivo_Erdos Gabor++Erdős Gábor (70+)
1957-ben ismerkedett meg a vívással, a BVSC vívószakosztályában. Három év múlva ifi válogatott, majd 1965-től ’87-ig felnőtt párbajtőr-válogatott kerettag volt. Egyéniben OB 3. helyezés, Főiskolai és Balaton bajnoki címek elnyerése, és
többek között a Heidenheim Világkupa második helyezése fűződik a nevéhez. Csapatban tízszeres párbajtőr Országos Bajnok, háromszoros Bajnok Csapatok Európa Kupa-győztes. Mesterei: Nagy Árpád, dr. Vári Attila, Hatz József, Fülöp Mihály, Németh Árpád, Bognár Gábor voltak. Veterán Vívó Vb-n 1999-ben első helyezett, és Eb-n már két alkalommal volt a dobogó legfelső fokán.

VeteranVivo_Marczali Laszlo++Marczali László (60+)
1962-ben kezdett el tőrözni a Bp. Vörös Meteor Egyesületben, majd több klubban párbajtőrözött 1983-ig. Együtt vívhatott olyan kiváló vívókkal, mint Kulcsár Győző, Fenyvesi Csaba, Schmitt Pál, Nemere Zoltán, Erdős Sándor, Erdős Gábor, akik ebben az időben a világ legjobb vívói voltak. Válogatott első osztályú minősítésű vívóként Magyar Bajnokságot nyert és a Tokaj Express párbajtőr Világkupa döntőjébe is bejutott. Mesterei: Szőcs Bertalan, Bárány Árpád, Sákovics József, Páldi Péter voltak.
Harmincévi kihagyás után kapcsolódott be a Veterán Vívók életébe, ahol is az idén csapatban Európa Bajnok címet nyert Poreč-ben. Jelenleg az OSC-ben készül a Veterán Vívó Vb-re. (A Szerk.)

„A hatnapos eseményen mind a női és férfi versenyzők három fegyvernemben – kardban, tőrben és párbajtőrben – mérik össze erejüket egyéniben és csapatban is. Azonban a veterán vívásban egyéniben három külön korosztályban (50+, 60+, 70+) kell pástra lépniük az indulóknak, míg egy csapatban mind a három életkor képviselői vívnak. Előzetes felmérések alapján közel ötven ország, majd hétszáz veterán vívó méri össze erejét…
A magyar résztvevők között is lesznek nagy sikereket megélt vívók, mint dr. Kamuti Jenő, aki kétszeres olimpiai ezüstérmes tőröző, és ott lesz dr. Pap Jenő is, aki kétszer volt felnőtt világbajnok párbajtőrben. A női párbajtőrözőknél Hoffmann Ibolya minden bizonnyal éremesélyekkel indul, hiszen ő már nyert veterán Eb-t, illetve világbajnoki bronzérmet…”