2015. április 9., 20:18
Felhívjuk az Olvasó figyelmét, hogy ez a cikk több, mint 9 éve jelent meg, ezért elavult információkat tartalmazhat.

Érdekes kihívást kaptunk: Alkossunk madarakat újrahasznosítható anyagokból legalább 80%-ban.   A madár a teremtett világ egyik legnagyobb csodája. Szépségében, könnyűségében, az ember által vágyott szabadságában tökéletes lény.- Tökéletes létrehozása a tökéletlenből? Lehetséges ez?-Igen. Elgondolkodtató, motiváló feladat. Gyorsan megragadta tanulóink fantáziáját.

„ A madár az égbe emelkedés, a menny és a föld közti kapcsolattartás, az istenekkel való kommunikálás, a magasabb tudatállapotba való átlépés, a transzcendencia, a lélek és a szellem szimbóluma.”     Szimbólumtár- Balassi Kiadó

Teljes gőzzel vetettük bele magunkat a munkába. Tanulói és tantestületi szinten folyik az inspiráló hulladékok gyűjtése. Rozzant esernyőktől kezdve, alja sincs kosáron át mindenféle dolog érkezik. Tanórán nem tudunk a témával foglalkozni, a heti  45 perc  kevés ehhez, viszont minden tanuló meghívást kap a projekt munkára a rajzszakköreink keretében. Az alsó -és felső tagozatosokat  egyaránt foglalkoztatja ez a kreatív alkotás.  Mi, vizuális kultúrát oktatók, figyelemmel kísérjük, követjük az egyéni alkotásokat . Igyekszünk minél többféle anyagot a gyerekek kezébe adni, hogy azok formája, textúrája  is elindíthasson gondolatokat.  A könnyű fóliák, nylonok idézik a madár könnyűségét, a nehéz anyagokból egészen döbbenetes madarak „születnek”. Bármilyen anyagot is választunk, a gyerekeknek meg kell birkózniuk az alakítással. A formázás , összeállítás közben újabb és újabb ötletekkel rukkolnak elő tanulóink. -Nem könnyű, ám rendkívül érdekes feladat.

A közös munkát öröm, felfedezések és humor jellemzi.

Varga Anna és Kovács Mária

20150418_Földnapja