Felhívjuk az Olvasó figyelmét, hogy ez a cikk több, mint 9 éve jelent meg, ezért elavult információkat tartalmazhat.

A Pest megyei III. osztály és II. osztály márciusi futballmérkőzéseinek összefoglalója.

Március 12., Pest megyei III. o.
Pilisszentiván-Pilisvörösvár II. – Szentendre VSE 0–3 (0–2)
Góllövők: Dalkó Soma (2), Varga Richárd

A pályaválasztó szentivániak a hazai pálya kímélése miatt Pomázon, műfüves pályán fogadták városunk csapatát. A nagy lendülettel kezdő szentendreiek hamar megszerezték a vezetést. A kiváló támadások sorozata láttán úgy vélték a nézőtéren sokan, hogy ebből nagy arányú győzelem születik, ám 0–2 után egyrészt nem sikerült a legbiztosabb lövőhelyzetből sem betalálni, másrészt a játékvezető sorra nem látott szabálytalanságot a szentiváni-vörösváriak 16-oson belüli szerelései láttán. A nézők két esetben is büntetőt reklamáltak. A második félidőben is sorozatosan támadott Szentendre, de néhány szentiváni támadásban is rejlett gólveszély. Aztán a 69. percben a balról kiválóan érkező keresztlabdát Dalkó Soma átvette, és a hálóba lőtt, ezzel elszálltak az egyenlítésre törekvő vegyescsapat reményei.
A mérkőzésen jól kirajzolódott a pontosságra, gyorsaságra és hosszú keresztlabdákra, kiugratásokra építő szentendrei taktika, amivel néhány rutinos játékos sem tudott mit kezdeni, legfeljebb szabálytalankodtak és vitatkoztak.
A tavaszi idény nagy kérdése ez után a meccs után is felvetődött: Tudják-e a SzVSE fiataljai (a Dunakanyar SE NB II-es juniorjai) és megfontolt idősebbjei (Özvegy, Szaka, Szalai, Szabó, Petroff, Lukács, Varga ) ezt a formát a Törökbálint II. ellen is hozni, mert ha igen, akkor ők a csoport bajnokai.

Március 14., Pest megyei II. o.
Pomáz ICO SE – PILE-Szántó SC 4–1 (1–1)
Góllövők: Léhi Lóránd, Léhi Dávid, Sashegyi Dávid, Nickmann György

A szemerkélő esőben az első félidő viszonylag kiegyenlített játékot hozott. A hazaiak többet támadtak. A vezetést – meglepetésre – a vendég PILE-Szántó szerezte meg a 29. percben. Ezután a Pomáz átvette a játék irányítását, sorozatos támadásaik a 35.percben eredményesnek bizonyulta: Léhi Dávid pontos indítását Léhi Lóránd lőtte keményen a rövid sarokba. A második félidő elején is pomázi fölényt láthattunk: az 51. percben Gyurkovics Ádám átadását Léhi Dávid védhetetlenül lőtte a sarokba. Egyenlíteni próbáltak a vendégek, vezettek is néhány veszélyes akciót, de vagy gólszerzési kísérleteik nem sikerültek. A támadás-kényszer miatt a vendégek védelme sebezhetőbb lett, el is fáradtak, és a 83. percben Varga Péter szögletét Sashegyi az ötösre berobbanva fejelte a léc alá. A reményét vesztett PILE-Szántó a 90. percben egy kontrából megkapta a negyedik gólt.
A PILE-Szántó ezzel a vereséggel visszaesett az utolsó helyre, Pomáz a középmezőnyben tanyázik.