Fülöp Zsolt polgármester nem tévesztette meg Vitályos Esztert, ahogy azt a Fidesz Pest megye 3. számú választókerületi elnöke, a Fidesz jelenlegi országgyűlési képviselője és a 2022-es választásokon induló jelöltje állítja videóposztjában. A polgármester meghívóiból egyértelműen látszik, hogy február 9-én délután két különböző időpontra, személyes megbeszélésre hívta a kormánypártok és az ellenzék jelöltjét, vagyis nem tervezett semmiféle „kampányeseményt”.
Az országgyűlési választások Fidesz-KDNP jelöltjével történő megbeszélés időpontegyeztetését többszöri levélváltás előzte meg. Fülöp Zsolt 2022. január 19-én kezdeményezte a találkozót: a meghívójában szereplő időpontok helyett Vitályos Eszter javasolta február 9-én 14 órát, amit a polgármester el is fogadott. A megbeszélést azonban a képviselő asszony egyéb kötelezettségeire hivatkozva február 8-án lemondta. (A meghívó levél másolata megtekinthető itt.)
Az ellenzék közös képviselőjelöltjét, az ellenzéki előválasztás helyi győztesét, Buzinkay Györgyöt – január 31-én írt levelében – ugyanilyen személyes találkozóra invitálta a polgármester. Időpontként február 9-én 15 órát javasolta – vagyis egy órával későbbre hívta, mint Vitályos Esztert –, amit a képviselőjelölt el is fogadott. (A meghívó levél másolata megtekinthető itt.)
Az ehhez hasonló informális találkozók nyilvánosságáról a tárgyalófelek közösen hoznak döntést. Buzinkay Györgynek nem volt ellenére, hogy a Szentendre.hu összefoglalja az elhangzottakat. Ezt a lehetőséget természetesen a Fidesz-KDNP jelöltjének is biztosítjuk, ha megvalósul a találkozó.
Fülöp Zsolt bízik abban, hogy a meghiúsult egyeztetés pótlására lesz lehetőség, Vitályos Eszter elfogadja a megismételt meghívást, és az önkormányzat így első kézből tájékozódhat arról, hogy támogatja-e a helyi adóbevételek és források elvonásának kompenzálását, és a szentendreiek érdekeit szolgáló városi terveket.
Az önkormányzat egyebek mellett arra szeretne választ kapni, hogy a jelölt támogatja-e a magyar kormány által 2017-ben Szentendrének megítélt, de azóta sem realizálódott 8,2 milliárd forintos – turisztikai szempontból országos jelentőségű – fejlesztést, a végveszélybe került nemzeti kulturális értékek, a Kereskedőház és a Templomdomb méltó felújítását? Továbbá a belvárosi szennyvíz és csapadékvíz szétválasztási programjának folytatását, és végül, de nem utolsósorban Szentendre még nem csatornázott területeinek (Szarvashegy, Petyina, Tyúkosdűlő, Derecske, Boldogtanya és Pismány eddig kimaradt területeinek) csatornázási fejlesztéseit?