2016. szeptember 25., 10:59
Felhívjuk az Olvasó figyelmét, hogy ez a cikk több, mint 8 éve jelent meg, ezért elavult információkat tartalmazhat.

Júliusban már beszámoltunk Adolf Balázs és Gallai Márk, a Szentendrei Kajak-Kenu Egyesület kenusainak sikereiről, akik a spanyolországi Európa-bajnokságon kiváló eredményt értek el: Balázs egyéniben harmadik lett, párosban pedig a negyedik helyet szerezték meg a maratoni, 19 km-es távon. Most újabb szép sikerről adhatunk hírt: Adolf Balázs kenu egyesben és párosban –Kosznovszky Gergely Zoltánnal, az UTE versenyzőjével – kvalifikálta magát a szeptember 16-18. között Brandenburgban megrendezett Felnőtt, U23 és Ifjúsági Maraton Világbajnokságra, melyre minden ország két versenyzőt delegálhatott.

adolf2

Balázs a kenu egyesek versenyében két portugál mögött a jobbik magyarként végzett a dobogós helyen. A páros versenyben úgy lett második, hogy csupán néhány hét állt rendelkezésükre, hogy összeszokjanak, mivel Gallai Márk, akivel Balázs korábban indult, még nem ifjúsági korú versenyző. Balázs eredményei azért is olyan nagyszerűek, mert még csak elsőéves ifjúsági versenyző, tehát nála egy évvel idősebbekkel kellett versenyeznie. Balázs még a következő évben is ebben a korcsoportban tud indulni, így még nagyobb sikerekben bízhat.
Adolf Balázs edzője Pétervári Pál világbajnok kenus.