2015. július 13., 14:46
Felhívjuk az Olvasó figyelmét, hogy ez a cikk több, mint 9 éve jelent meg, ezért elavult információkat tartalmazhat.

68 magyar egyesület közel 400 delfin korosztályú (2005-2006-ban születettek) versenyzője mérette meg magát hétvégén a nemzeti bajnokságon Hódmezővásárhelyen. Az utánpótlás korú sportolók mezőnyében 6 szentendrei Kossuth SE-s úszó is tempózott nem is akármilyen teljesítménnyel.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Az egyesületek hivatalos rangsorában a csapat a 10. helyen áll 145 ponttal. Mindez öt arany-, egy ezüstérmet és egy döntős 7. helyezést jelent. Az egész bajnokság egyik legeredményesebb versenyzője a kossuthos Abonyi-Tóth Glenda lett, aki öt bajnoki címet szerzett – minden gyorsúszó számot megnyert (50-100-200-400 m gyors és 200  m vegyes).

Ifj. Szabó László vezetőedző így értékelte teljesítményét: Glenda igen érett és tudatos versenyzéssel, megérdemelten nyerte a bajnoki címeit! Az egyesületünkben négy éve folyó szisztematikus építő-nevelő munka ebben a korosztályban szépen beérett; bebizonyosodott, hogy Szentendrén is lehet úszósportot teremteni és ez a csapat megérett a menedzselésre, támogatásra akár a város részéről is a jövőt tekintve. Megköszönöm az SE elnöksége, a V-8 ügyvezetése támogatását és kiemelem a szülők és gyerekek áldozatkész hozzáállását, mely nélkül ez a szép siker nem született volna meg.

Szentendrei úszósiker született a Balatonátúszáson is. 8162 úszó szelte át idén a tavat Révfülöp és Boglárlelle között a 33. alkalommal megrendezett Balatonátúszáson. Szentendre úszósportját a Kossuth SE szépreményű fiatal versenyzője – Tuscher Attila (1997) – képviselte, aki kiváló időeredménnyel (1 óra 18 perc 53 másodperc) került be a TOP 25-be.

Edzője, ifj. Szabó László úgy fogalmazott: „Attila a decemberi hosszútávúszó Országos Bajnokságon a VII. helyezést érte el 5000 méteren, időeredménye 1 óra 10 perc körüli volt, így bizakodtunk az 1 óra 20 alatti célba érkezésben. Ez a nyílt vízi úszás azonban teljesen más kategória, mint 50 m-es fedett uszodában kijelölt pályán repeszteni 100 hosszt, hiszen a természet elemei (nap, szél, hullámok) mellett a tájékozódás, a pályaúszás is külön nehézséget okoz a medencés úszók számára – nem mellékesen most a táv 5200 m volt. Mindezek ellenére Attila okos, taktikus és jó versenyzéssel elérte a kitűzött célt és megérdemelten került be a TOP 25 kategóriába.”