A Városrészi Költségvetés idei programjában a javaslatok beküldési szakasza lezáródott. Több mint hatszáz szentendrei tartotta fontosnak, hogy ötleteivel hozzájáruljon közvetlen lakóhelye és a város fejlesztéséhez.
Az előzetes összesítés alapján a legtöbben a Belváros, Papsziget és Derecske városrészre küldtek be fejlesztési javaslatot. A második legtöbb javaslat Alsó-Pismány, Sztaravoda-patak és környékére, a harmadik pedig Izbég fejlesztésére érkezett.
A javaslatok típusa szerint változatlanul a legtöbben az Út, járda, közvilágítás fejlesztését tartják a legfontosabbnak. Jelentős számú javaslat érkezett a közlekedésbiztonság javítására, forgalomtechnikai változtatásokra.
A feldolgozás a printlapok digitalizálásával kezdődik, amit közösségi munka keretében szentendrei középiskolások fognak elvégezni. Majd a beküldött javaslatok projektekre bontásával folytatódik a munka, mert egy-egy javaslattételi lap több fejlesztési ötletet is tartalmazhat. Az azonos javaslatokat egy projektté alakítják.
Majd a projektekké alakított ötletek szakmai felülvizsgálata következik, amelynek során megvizsgálják, hogy a fejleszteni kívánt terület az önkormányzat hatáskörébe tartozik-e, összhangban van-e a városfejlesztési tervekkel és szabályokkal, valamint felmérik a várható bekerülési költséget. A szakmai felülvizsgálatot Pilis Dániel közösségi részvételi és városfejlesztési tanácsnok irányításával a városrészek képviselőinek bevonásával a Városfejlesztési és Vagyongazdálkodási Iroda és a Környezetvédelmi és Közösségi Részvételi Iroda munkatársai végzik.
Az így előkészített projektek kerülnek majd várhatóan áprilisban a szavazólapokat összeállító közösségi fórum elé. A szavazásra és az eredményhirdetésre a tervek szerint májusban kerül sor. Az évről évre emelkedő fejlesztési keret az idén már 15 millió forint városrészenként.