
Ferenczy Károly főműve az adventi időszakban Szentendrén látható.
Az impresszionizmus alighanem legnagyobb, iskolateremtő magyar alakja, Ferenczy Károly azon kevés hazai művész közé tartozik, aki munkáival meghatározó nyugat-európai közgyűjtemények részévé tudott válni. Számos jelentős művét őrzi a Magyar Nemzeti Galéria – közülük egy, a már első kiállításakor rendkívüli közönségérdeklődést kiváltó Háromkirályok most a szentendrei Ferenczy Múzeumban látható.
Borbély Károly: Közel van az Isten – Ferenczy Károly művészetéről a Háromkirályok tükrében című, 2010-ben megjelent tanulmányában így ír a festmény hatásáról: „A Háromkirályok képi világában mintha a teremtett világ legmélységesebb titkai nyiladoznának meg előttünk, a hajnali félhomálynak ebben a sejtelmes csendjében. Lélekkel telítődik minden ecsetvonás és színárnyalat.
Az 1898-ban festett nagyméretű kép, melyről mások mellett Ady Endre is elragadtatással nyilatkozott, most a Ferenczy-család képzőművészeti munkásságát bemutató állandó tárlatba
került be. A festmény (és egy hozzá kapcsolódó tanulmánykép) az adventtől vízkeresztig tartó ünnepi időszakban látható a Ferenczy Múzeumban (Szentendre, Kossuth Lajos út 5.). A múzeum tervei szerint a jelenlegi állandó kiállítás jövőre véget ér – a patinás termekben klasszikus modern művészek (mások mellett Kmetty János, Ferenczy Noémi, Ferenczy Béni, Vajda Lajos) időszaki tárlatait láthatja majd a közönség.