a lakossági/vállalkozói együttműködésben megvalósuló út- és járdaépítésekről, felújításokról
Szentendre épített környezetének fejlesztése, az út- és járdaépítések, felújítások, az egyéb, önkormányzati ingatlanon megvalósuló településfejlesztési kezdeményezések kiemelt fontosságúak a város, a vállalkozások és a lakóközösségek szempontjából. Ennek elősegítésére az önerős út- és járdaépítésekhez, felújításokhoz, településfejlesztési tervekhez önkormányzati forrás igényelhető.
- Megkezdett beruházás nem támogatható.
- Az út- és járdaépítés, felújítás nem eredményezheti a forgalmi rend korlátozását, elzárt utak létrehozását.
- Az önkormányzati tulajdonban lévő ingatlanokon létesülő beruházással nem keletkezik közös tulajdon, azok a városi közlekedési rendszer részeit képezik.
A./ Rendelkezésre álló forrás: 20.000.000 Ft.
Az 1+1 program keretében rendelkezésre álló összeg
- a) lakóterületeken megvalósuló út- és járdafelújítás beruházásokra (ide értve az út- vagy járda felújításhoz kapcsolódó közműkiváltást, vagy vízelvezetés kialakítást is).
- b) ipari területeken megvalósuló út- és járdafelújítás beruházásokra (ide értve az út- vagy járda felújításhoz kapcsolódó közműkiváltást, vagy vízelvezetés kialakítást is).
- c) önkormányzat tulajdonában lévő, közterületen megvalósuló településfejlesztésre, elsősorban közvilágítás bővítés, forgalom-csillapítás, tükrök, buszmegálló, parkoló létesítés, stb.) – beruházásokra.
Mindhárom esetben lehetőség van vegyes, lakossági/vállalkozói önerővel megvalósuló beruházások megvalósítására. A támogatás csak olyan fejlesztésre kérhető, ami a megvalósulást követően mindenki számára korlátozás nélkül igénybe vehető!
B./ Igénylők köre
Kérelmet nyújthat be minden szentendrei lakó- és utcaközösség, magánszemély és vállalkozás, aki egy adott belterületi útszakasz, közterület építése, felújítása céljából polgári jogi társaságot alakít, vagy önállóan tervezi a beruházás megvalósítását.
C./ A kérelem tartalma
Az együttműködésben érintett tevékenységek köre
Az önkormányzati költségviselés igénybe vehető minden, Szentendrén lakossági/vállalkozói önerőből vagy ezek kombinációjában megvalósuló út- és járdaépítésre, felújításra, településfejlesztésre.
D./ Pénzügyi feltételek
Költségviselés mértéke
Az önkormányzati költségviselés mértéke a bruttó (ÁFA-s) bekerülési összeg maximum 50 %-a.
A lakossági/vállalkozói költséghányad minimális mértékét (50 %) minden építőközösségnek összességében vállalni kell. Az 50 %-nál kevesebb hányadot vállaló közösségek az elbírálásból kiesnek, az ennél nagyobb mértékű lakossági önerőt pedig az elbírálásnál figyelembe vesszük.
Az ”1+1 program”-ban résztvevő közösségek a helyi építményadóból a 39/2009. (XI.18.) számú önkormányzati rendeletben szabályozott módon adókedvezményt vehetnek igénybe.
Az önkormányzat által biztosított összeg a Fejlesztésre átadott pénzeszköz kifizetése fejezetben foglalt feltételek teljesülése esetén illeti meg a kérelmet benyújtót.
Fejlesztésre átadott pénzeszköz kifizetése
A fejlesztésre átadott pénzeszköz kifizetésének feltételei:
- Út- és járdaépítési tervek, egyéb fejlesztések költségei
- a lakóközösség (polgári jogi társaság) és a tervező között megkötött érvényes szerződés másolata, mely szerződést és esetleges mellékleteit a szerződő felek kötelesek teljes egészében nyilvánossá tenni, legalább olyan módon, hogy az Önkormányzathoz megküldik a szentendre.hu honlapon történő legalább 1 éves időtartamra történő közzététel céljából
- az engedélyes tervek másolata,
- tervezői számla másolata
- önrész megfizetésének igazolása
- A polgári jogi társaság és a tervező közötti engedményezési megállapodás, melyben a polgári jogi társaság kijelenti, hogy a részére átadott fejlesztési pénzeszköz kifizetését a tervezőre engedményezi.
- Kivitelezés költségei
- a lakóközösség (polgári jogi társaság) és a kivitelező között megkötött érvényes szerződés másolata, mely szerződést és esetleges mellékleteit a szerződő felek kötelesek teljes egészében nyilvánossá tenni, legalább olyan módon, hogy az Önkormányzathoz megküldik a szentendre.hu honlapon történő legalább 1 éves időtartamra történő közzététel céljából
- legalább a támogatás összegét elérő számla másolata
- önrész megfizetésének igazolása
- A polgári jogi társaság és a kivitelező közötti engedményezési megállapodás, melyben a polgári jogi társaság kijelenti, hogy a részére átadott fejlesztési pénzeszköz kifizetését a kivitelezőre engedményezi.
A pénzeszköz átadás az együttműködési megállapodás megkötését és a feltételek teljesülését követően kerül kiutalásra.
A tervezési és a kivitelezési költségekre biztosított fejlesztési pénzeszköz aránya együttesen nem haladhatja meg a teljes beruházási költségek 50 %-át.
E./ Kiválasztási kritériumok
A kérelmek elbírálása folyamatosan történik meg, jelen felhívásban közzétett jogosultsági és egyéb feltételek alapján, a keret erejéig.
Előnyben részesülnek azon pályázatok, melyeknél az önerő mértéke az 50 %-ot meghaladja.
Előnyben részesülnek azon pályázatok, melyeknél a beruházás indokoltsága az adott közösség által bemutatott dokumentumok, tényadatok alapján a városi fejlesztésekhez szorosan illeszkedik és jelentős lakossági/vállalkozói igényt elégít ki.
F./ Kérelem benyújtása
A kérelem kizárólag magyar nyelven, a dokumentumok csatolásával nyújtható be, a keret kimerüléséig, de legkésőbb 2022. december 31-ig.
Az adatlapok 1 eredeti példányban, minden más dokumentum 1 eredeti vagy hiteles másolati példányban nyújtandó be.
A kérelmet az ”1+1 program”-ban résztvevők képviselője a Városfejlesztési és Vagyonfejlesztési Iroda részére „1+1 program” megnevezéssel nyújthatja be elektronikus úton a varosfejlesztes@szentendre.hu e-mail címre vagy zárt borítékban az alábbi címre:
Szentendre Város Önkormányzata | Városfejlesztési és Vagyongazdálkodási Iroda
Szentendre
Városház tér 3.
2000
A kérelem benyújtható személyesen a Szentendrei Közös Önkormányzati Hivatal Központi Iktatójában (2000 Szentendre, Városház tér 3.) is.
G./ Benyújtandó dokumentumok
- Adatlap mely tartalmazza a pályázó adatait, a kért pénzeszköz átadás összegét és a tervezett kivitelezési munkák megnevezését.
- Műszaki adatlap mely tartalmazza a tervezett beruházás főbb műszaki tartalmát, paramétereit, műszaki jóváhagyást.
- Csatolmányok:
- az ”1+1 program”-ban résztvevő polgári jogi társaság hitelesített jegyzőkönyve vagy szerződése (egyszemélyes résztvevő esetén nyilatkozata), mely alátámasztja a pályázaton való részvételi szándékot illetve az alábbiakat: a szerződésből vagy a nyilatkozatokból egyértelműen kell kiderülni, hogy pontosan hányan, név szerint kik, és tagonként mekkora összeggel vesznek részt az együttműködésben, és kit bíztak meg a képviseletükkel, milyen jogi formában és mindezeket aláírásaik hitelesítik;
- tervező illetve kivitelező kiválasztásának igazolására, 500.000 Ft feletti költség esetén legalább 3 ajánlattevő felkérése, az árajánlatok másolata az átláthatóság és ellenőrizhetőség érdekében;
- a pályázók azon nyilatkozatát vagy igazolásait, hogy a felújítással érintett útszakasszal szomszédos magántulajdonú ingatlanok birtokosait tájékoztatta a tervezett munkálatokról;
- műszaki tartalom, a mennyiségek egyértelmű meghatározásával;
- a szükséges műszaki tervek költségei a teljes bekerülési összegbe beszámíthatóak, figyelembevételéhez előzetes önkormányzati egyeztetés/ hozzájárulás szükséges, a közműépítések műszaki terveinek teljes költségét a pályázó(k)nak kell megelőlegezni;
- a pályázathoz kérünk csatolni: tervet, előzetes tervet, vagy vázrajzot.
H./ Egyéb feltételek
További felvilágosítás kérhető a +36 /20/ 943-8372 telefonszámon, valamint a kosztek.gabi@szentendre.hu e-mail címen.
1+1 2022. adatlap >>>
1+1 program műszaki adatlap >>>