2015. december 14., 15:08
Felhívjuk az Olvasó figyelmét, hogy ez a cikk több, mint 8 éve jelent meg, ezért elavult információkat tartalmazhat.

XIX. Országos Rövidpályás Vidékbajnokság, december 10-12, Kecskemét

40 egyesület 269 kvalifikált versenyzője nevezett 1810 rajttal az idény főversenyére, mely a vidéki úszószakosztályok harmadik negyedéves munkáját volt hivatott lemérni. A színvonalra nem lehetett panasz, 14 új korosztályos országos rekord született, a lányok 84%-kal, a fiúk 82%-kal értek el jobb időeredményeket a nevezési-legjobb eredményeiknél! A bajnokságon 10 versenyzővel részt vett a szentendrei Honvéd Kossuth SE gárdája is ifj. Szabó László vezetőedző kíséretében. Csapatunk az éremtáblázatban az előkelő V. helyen végzett: 8 arany-, 3 ezüst-, 2 bronzéremmel. Az egyesületi abszolút pontversenyben (ahol az 1-8 döntős helyezéseket pontozzák) pedig a 9. helyezést értük el.

Az OB egyik hőse a szentendrei Szabó Inez volt, aki 8 aranyérmet és két országos csúcsot úszott össze és kiemelkedő teljesítményével a bajnokságon jelenlévő MÚSZ képviselőit (elnökségi tagok, ifi szövetségi kapitány, edzőbizottsági tagok, versenybírók) is lenyűgözte!

Ifj. Szabó László vezetőedző így értékelt: Minden úszómat dicséret illeti a kiváló eredményekért, a 68 új egyéni rekordért és az őszi-téli felkészülésért! Minimum elvárásom a tavalyi (2014-es) statisztikák felülmúlása volt (2 ezüst-, 3 bronzérem és a csapatpontversenyben 29. helyezés)- ezt fényesen sikerült teljesíteni. Külön öröm és ajándék számomra Szabó Inez nemzetközi szintű teljesítménye; a két országos csúcs és a 8 bajnoki cím kiváló ajánlólevél a magyar válogatottba való behívóhoz…