2015. március 6., 12:00
Felhívjuk az Olvasó figyelmét, hogy ez a cikk több, mint 9 éve jelent meg, ezért elavult információkat tartalmazhat.

Pest megyei bajnokság III.o. Nyugati csoport:

Pomáz műfüves pálya.
A tavaszi második fordulóból ( március 14-ről) előrehozott mérkőzésen nagy lendülettel kezdett a hazai csapat. Fűtötte őket a visszavágás vágya, hiszen ősszel 3 – 2-es vereséggel távoztak Százhalombattáról, egy olyan mérkőzésen, ahol helyzetek tömegét hagyták
ki.

Itt és most góllövési esélyt sem adtak a vendégeknek. Már az első percben betalált jó kiugrás végén Dalkó Soma, a csoport góllövő listájának vezetője. Azután az első fél óra végéig még két labda akadt a battaiak kapujába – egy jó lövés Lukács Gábor és egy jó fejes Veréb Norbert részéről. A félidő hajrájában rövidzárlatot kapott a vendég védelem Dalkó kétszer Varga Richárd pedig egyszer volt eredményes, így 6 – 0-val fordultak a csapatok.

A második félidő Varga újabb góljával indult, ezt Szijj Krisztián büntetője követte, aztán Varga ismételt ( 9 – 0 ). A szentendreiek óriási mezőnyfölényével telt a következő 20-25 perc kapufával, kihagyott ” tizivel” lövésekkel – gól nélkül.

Végül az utolsó öt percben a szentendrei szögletek és szabadrúgások utáni tüzijátékban Kiss Balázs és Orbán Álmos góljaival „kiütéses” győzelemmel vágott vissza a hazai csapat az őszi
vereségért. Kezdődhet versenyfutásunk a bajnoki címért a Törökbálint II és az Érd II csapatai ellen.

A SzVSE tudatos, átgondolt, gyors támadójátéka azt sejtteti, hogy a tavaszi idénynek kirobbanó erőben, felkészülten vágtak neki. Jól jött a téli műfüves meccssorozat a csapatépítés szempontjából.