2016. szeptember 1., 11:23
Felhívjuk az Olvasó figyelmét, hogy ez a cikk több, mint 8 éve jelent meg, ezért elavult információkat tartalmazhat.

Szentendrén sem lehet eltérni az üzletekre vonatkozó szabályoktól

Közlemény

2016. augusztus 30-án este hangos, a lakosság nyugalmát súlyosan zavaró, a Vasúti villasorról nyíló üzletben és annak teraszán folytatott rendezvényhez lakossági bejelentésekre a rendőrség több ízben kivonult. A rendőrséget arról tájékoztatták a jelenlévők, hogy rendelkeznek engedéllyel a rendezvény megtartásához, azonban azt bemutatni nem tudták.

Tudomásunk szerint a rendőrség a telefonálóknak azt mondta, hogy az Önkormányzat adta ki a rendezvényhez az engedélyt, ezért az Önkormányzathoz kell fordulniuk.

Ezúton tájékoztatunk minden érintettet, hogy Szentendre város polgármestere vagy jegyzője egyetlen üzletnek sem adott és nem is adhat külön engedélyt zeneszolgáltatásra vagy nyitvatartási időn túl rendezvény megtartására. A kedd esti rendezvényről a polgármesternek és a jegyzőnek sem volt tudomása. Az ezzel kapcsolatos híreszteléseket Verseghi-Nagy Miklós polgármester és Szentendre Város Önkormányzata határozottan visszautasítja.

A kereskedelmi tevékenységek nyilvántartása jegyzői hatáskör, a kereskedelmi törvényben kapott felhatalmazás alapján az üzletek éjszakai nyitvatartási rendjét a Képviselő-testület rendeletben szabályozza. Ez városrészenként eltérően alakul. Az érintett területen 22 óra és reggel 6 óra között az üzleteknek kötelezően zárva kell tartaniuk.

Az üzletekben történő zeneszolgáltatás (akár egy rádió bekapcsolása) csak azt követően lehetséges, ha a jegyző jogerős határozatban megállapította az adott üzletre vonatkozó, kormányrendeletben meghatározott zajhatárértéket (ez nem egyenlő a zeneszolgáltatás engedélyezésével!). Ez az érintett területen 6 és 22 óra között 55 decibel, 22 és 6 óra között 45 decibel.

Felhívjuk az üzleteket üzemeltetők figyelmét, hogy a jogszabályi és hatósági előírások (pl.: nyitva tartás, zeneszolgáltatás szabályai) figyelmen kívül hagyása hatósági eljárást von maga után, melynek szankciója bírság vagy az üzlet bezáratása is lehet.

Az augusztus 30-ai eset kapcsán Verseghi-Nagy Miklós polgármester a Városházán fogadta az érintett üzlet vezetőjét, aki ígéretet tett arra, hogy hasonló rendzavarásra a jövőben nem kerül sor az üzletben.