
Tagjai sorába fogadta Szentendrét a Klímabarát Települések Szövetsége – döntött a szervezet novemberi ülésén. A város nevében a polgármester 2021 tavaszán határozott a csatlakozás szándékáról.
2021 áprilisában, amikor a Covid-19 okozta járvány miatt nem lehetett testületi üléseket tartani, a járványhelyzetben biztosított jogkörében eljárva, képviselőkkel egyeztetve elfogadta Szentendre Klímastratégiáját Fülöp Zsolt polgármester. Döntött arról is, hogy Szentendre Klíma Akciótervének kidolgozása érdekében az önkormányzat széleskörű szakmai és lakossági egyeztetéseket indít. Szintén a képviselőkkel egyeztetve arról is határozott a polgármester, hogy a város csatlakozzon a Klímabarát Települések Szövetségéhez. Az önkormányzat kérte a szervezettől a város felvételét a szövetségbe. A szervezet elnöksége a jelentkezést november 28-ai határozatával elfogadta, és erről értesítette Szentendre városvezetését.
A Klímabarát Települések Szövetsége 2009-ben alakult, mára 60 tagot számlál. A szervezet célja a klímatudatosság növelése, klímavédelmi kezdeményezések támogatása, egy fenntartható, a jövő generációk számára is élhető és szerethető környezet kialakítása.
(Borítóképünk Szentendre határában készült, 2021 januárjában. FOTÓ: Bellai László)

h | K | s | c | p | s | v |
---|---|---|---|---|---|---|
P’Art Mozi – filmszínházi programok
Kovács Margit, a Duna királynője
Kmetty kiállítás – újragondolva
Vincze Ottó – Kifutó modellek / Képzőművészeti kiállítás
Puklus Péter: Egész életemben hazudtam – kiállítás felnőtteknek (18+)
Mozdulj, Szentendre! Ingyenes közösségi sport a Postás strandon
Textilművészeti kiállítás a MANK Galériában
Passing Time – Deim Balázs fotókiállítása
Vas István emlékkiállítás
ViszontLátás – Kortárs ön/arcképek – kiállítás
„Hogyan meséljük el Szentendrét?” Szimpózium látható és rejtett értékeinkről – élő közvetítés
Tárlatvezetés Vas István irodalmi emlékkiállításán
Teátrum 2022 / Macskadémon – nagyszínpadi produkció a Városháza udvarán
Kultklasszik – Városrészi térzene – Monarchia Vonósnégyes
Szentendrei csata – I. emlékséta
Teátrum 2022 / Molière: Scapin furfangjai
Teátrum 2022 / Molnár Ferenc: Játék a kastélyban
I. Belvárosi Koktélséta – bemutatkozik Szentendre koktélja
Tarsoly zenekar koncert
Gyertyaúsztatás a Dunán
GyerekTeátrum 2022 / Stanna és Panna, a felfedezők
Teátrum 2022 / Szeret, nem szeret





