2017. november 15., 20:54
Felhívjuk az Olvasó figyelmét, hogy ez a cikk több, mint 6 éve jelent meg, ezért elavult információkat tartalmazhat.

Az önkormányzat, a Városi Szolgáltató NZrt. és a Szent István Egyetem Tájépítész és Településtervezési Karának idén indított együttműködésében nemzetközi land art workshop résztvevőit látták vendégül két napra Szentendrén. Boromisza Zsomborral, a Szent István Egyetem dékánhelyettesével beszélgettünk a projektről.

Idén tavasszal a Szent István Egyetem Tájvédelmi és Tájrehabilitációs tanszékének BSc-s hallgatói az egyetemi gyakorlat keretében egyhetes ökológiai terepmunkán vettek részt Szentendrén. A Bükkös-patak és partja jelenlegi állapotának felmérését és vizsgálatát végezték el tájrendezési szempontból. Most a kar tájépítész és kertművész mesterszakának hallgatói látogattak el városunkba. A 2017. november 14-15-én Szentendrére látogató diákok a világ szinte minden kontinenséről: Szíriából, Kínából, Koszovóból, Görögországból, Kolumbiából, Iránból érkeztek hozzánk. A nemzetközi tájépítészcsoport tagjai a Stipendium Hungaricum ösztöndíj keretében tanulnak Magyarországon.

A workshop  keretében a város értékeit feltáró, fejlesztő együttműködéssel a hallgatók a gyakorlatban is megtapasztalhatják az iskolapadban szerzett tudást, megismerkedhettek a tervezést előkészítő folyamatokkal, más szakterületek tervezési aspektusaival. Mindezt a város értékeire alapozva, olyan részleteket is felfedezve, melyek a városlakók szemében már a hétköznapok megszokott elemei.

November 15-én a diákok a Városházán találkoztak Gyürk Dorottya kulturális alpolgármesterrel, majd Pokorny Attila természetművész előadását hallgathatták meg. A diákcsoportok szentendrei helyszínekre terveznek az első félév végére táj- és természetművészeti kompozíciókat. A munkákból decemberre digitális poszterek készülnek, melyek a tervek szerint a későbbiekben kiállítás keretében is megtekinthetőek.

Boromisza Zsombor tantárgyfelelős szerint különösen érdekes lesz a natural- és land art művészek elkészült munkáit látni, hiszen mindannyian más kulturális háttérrel, más szemlélettel közelítik meg a témát. A legjobb munkákat a városvezetés a gyakorlatba is tervezi átültetni.