2015. július 28., 20:00
Felhívjuk az Olvasó figyelmét, hogy ez a cikk több, mint 9 éve jelent meg, ezért elavult információkat tartalmazhat.

Arculata megújításához májusban logó- és szlogenpályázatot írt ki Szentendre önkormányzata. A nyílt, egyfordulós pályázat 2015. június 30-án zárult. A beérkezett pályamunkák elbírálását július 22-én tartották, logóból és szlogenből is hármat választott ki felhasználásra a zsűri.
Külön logó- és szlogenpályázatot is kiírt a város annak érdekében, hogy minél többen – a csak grafikai és csak verbális érdeklődésű pályázók, illetve a komplex arculathoz ötletekkel rendelkezők is – lehetőséget kapjanak terveik bemutatására. 2006-ban volt legutóbb ilyen pályázat, akkor a mostani érdeklődésnek csak töredéke mutatkozott.

A pályázatra összesen 97 jelentkező adott be érvényes pályaművet, közülük 71-en logótervekkel, 59-en szlogenjavaslatokkal pályáztak. A legtöbben éltek a kiírás adta lehetőséggel, és két vagy három tervet is beküldtek. A logók esetében harmincan egy-egy pályamunkát készítettek, 16-an 2-2 pályázatot, 25-en 3-3 pályázatot adtak be. A szlogenekkel jelentkező 59 pályázó összesen 120 pályamunkát küldött, 26-an egy szlogent, öten 2-2 pályamunkát, 28-an három-három szlogenötletet küldtek. A pályázatok közül 32 pályamunka kombinálta a logót és a szlogent. A pályaműveket anonim módon, digitálisan és papíron is a zsűri elé tárta az önkormányzat. Az elbírálásra július 22-én került sor. A három tagú zsűri előbb a logókról, majd a szlogenekről döntött. A pályázati kiírásnak megfelelően a zsűri nem határozott meg sorrendet a kiválasztott 3-3 pályamunka között. A kiválasztott logók jelenlegi formában történő felhasználását egyik esetben sem javasolták, azokat továbbgondolásra választották ki. A logók alkotóit munkáik továbbfejlesztése érdekében konzultációra kéri az önkormányzat.

A kiválasztott logókat cikkünk alatt, galériában tekinthetik meg.
Szerzőik: 
Hlatki Dorottya, Krizbai Gergely „Krizbo”, Pukánszky Anna

A nyertes szlogenek:

Szentendre – a színek városa (a szerző neve közzétételéhez nem járult hozzá)
Az eleven örökség (Goór Attila)
Szentendre – a színtér (Paraszkay György)

„Köszönöm minden pályázónak, hogy végiggondolta, mi fejezheti ki legjobban Szentendre jelenét úgy, hogy abban a város múltja is benne legyen” – fogalmazott Verseghi-Nagy Miklós polgármester. „Számomra a nagy érdeklődés azt bizonyítja, hogy Szentendre él, az itteni közösségben szunnyadó erők egyre gyakrabban, egyre látványosabban mozdulnak meg. Ez az alkotó energia, amelyet ha össze tudunk hangolni, akkor mozgósítani tudjuk azokat a tartalékokat, amelyekből merítve látványosan fejlődhet a városunk. Az pedig, hogy sokan pályáztak szentendrei kötődés nélkül is, a város növekvő országos elismertségét jelzi” – értékelte a pályázatot a város első embere.

A pályázat nyerteseivel – a szakmai bíráló bizottság döntése alapján –Szentendre Város Önkormányzata felhasználási szerződést köt, az elnyert összeget a művek nyilvános megjelenéséért felhasználási díjként fizeti ki.

A kiíró a Szentendre Éjjel-Nappal Fesztivál keretében mutatja be a legjobb pályaműveket a Városház Galériában.