2020. március 2., 10:29
Felhívjuk az Olvasó figyelmét, hogy ez a cikk több, mint 5 éve jelent meg, ezért elavult információkat tartalmazhat.

Intézkedési tervet hozott létre a Városi Szolgáltató Nzrt., amelynek célja, hogy felkészüljön és alapot képezzen egy olyan hirtelen fellépő, elhúzódó munkaerőhiánnyal járó eseményre, amely veszélyezteti a  kulcsfontosságú közszolgáltatási tevékenység folyamatosságát, és biztosítani az ehhez szükséges erőforrásokat. Összehangolt cselekvési terv szükséges egy járvány elleni felkészüléshez;  fontos, hogy a járvány megelőzése, és kialakulása során szükséges intézkedésekről egy előre kidolgozott rendszer álljon rendelkezésre. 

Az intézkedési terv – amely a VSZ valamennyi munkatársára kiterjed – tartalmazza a felkészülési időszak konkrét feladatait a járvány Szentendre város területén történő megjelenésére. A tervezet főbb pontjai a következők:

Létrehozza a pandémiás felkészülést koordináló, kríziskezelő csoportot, amely a vezérigazgató irányításával hajtja végre a felkészülés, megelőzés, végrehajtás és ellenőrzés feladatait. Megkezdi a szervezeti előkészületeket, melynek része a munkavállalók felkészítése, oktatása,  a speciális higéniés szabályok meghatározása és betartatása.

Meghatározza a járvány megszületésekor szükséges egészségügyi, tárgyi és személyi erőforrásait, és megszervezi a a VSZ szervezeti és belső információs rendszerését. Előzetesen kidolgozza a járvány bekövetkezte esetén kiadásra kerülő intézkedéseket. Leírja a divíziók végrehajtandó feladatait, és koordinálja a divíziók közötti feladatmegosztást.

Az intézkedési terv három kritikus közszolgáltatási területet határoz meg: a távfűtést, a hulladékgazdálkodást és a közétkeztetést. A tervezet kiterjed a közszolgáltatás priorizált feladatellátásaira mind mennyiségi, mind minőségi szempontból, és meghatározza azt a kritikus létszámot, amely a minimálisan fenntartható működéshez és szolgáltatáshoz szükséges.

A tervezet része továbbá védekezéshez szükséges készletek folyamatos beszerzése, valamint a járvány egyes fázisaira vonatkozó kommunikációs rendszer előkészítése és kialakítása. Feltételeket biztosít a járvány esetén kiatott jogszabályok, valamint az állami irányítás egyéb jogi eszközei során megjelenő egyéb jogszabályok 0-24 órás figyelésére, és biztosítja az országos hatáskörű szervek hatóságok az önkormányzat intézkedéseivel összhangban lévő köszolgálati feladatok ellátását.

A pandémiás felkészülést koordináló csoport első ülésére 2020. 03. 02-án kerül sor.