
A szentendrei székhelyű Egészségfejlesztési Iroda létrehozását a Szentendre Város Egészségügyi Intézményei sikeres pályázata tette lehetővé 2018-ban. Az elnyert támogatásnak köszönhetően az iroda munkatársai két éve folyamatosan egészségmegőrző, prevenciós programokat kínálnak a járás 12 települése számára, összesen csaknem 100 ezer embert megszólítva ezzel.
Szentendre Város Egészségügyi Intézményei 87,5 millió forintos vissza nem térítendő támogatásban részesült, melyet a VEKOP 7.2.2.-17-2017-00005 azonosítószámú, „Egészségfejlesztési iroda létesítése a Szentendrei járásban„ címmel benyújtott pályázatával nyert el. A projekt zárórendezvényét 2020.09.25-én tartották a Dunaparti Művelődési Házban.
Az EFI programjai a lakosság számára ingyenesek, céljuk az egészséges életmód, az egészségtudatos magatartás elemeinek ismertetése a betegségek megelőzése érdekében. Tevékenységük kiterjed életmód- és étrendi tanácsadásokra, mozgásprogramok szervezésére, a lelki egészségközpont (LEK) pedig pszichológusok bevonásával a mentális egészség megőrzését segíti.
Az Egészségfejlesztési Iroda a Szentendrei Járásban csaknem 100 ezer embert ért el programjaival Budakalász, Csobánka, Dunabogdány, Kisoroszi, Leányfalu, Pilisszentkereszt, Pilisszentlászló, Pócsmegyer, Pomáz, Szentendre, Szigetmonostor és Tahitótfalu településen.
A projekt záró rendezvényén dr. Pázmány Annamária szakmai vezető, majd Fülöp Zsolt, Szentendre polgármestere köszöntötte a megjelenteket. Dublinszki-Boda Péter, a Szentendre Város Egészségügyi Intézményei igazgatója megköszönte dr. Pázmány Annamáriának és az iroda munkatársainak áldozatos munkáját.
Az EFI megvalósított szakmai programjairól dr. Pázmány Annamária számolt be. Elmondta: a lebonyolított programok száma 1300 felett van, a projekt indikátorait az elvárt szint felett teljesítették. Hangsúlyozta, hogy a lakosság szemléletformálását, az egészségtudatos szemlélet elterjesztését tekintik küldetésüknek. Minden korosztállyal foglalkoznak, de kiemelt célcsoportjuk a gyermekek, mert meggyőződésük, hogy a népesség egészségi állapota a nemzeti vagyon része – mondta az EFI szakmai vezetője, Szentendre Város Egészségügyi Intézményei volt igazgatója.
A Lelki Egészségközpont tevékenységéről Horváth Judit, a LEK vezetője, az EFI működéséről dr. Huszárné Kürti Éva irodavezető beszélt.
Az Egészségfejlesztési Iroda a projekt sikeres megvalósulási szakaszának zárultával a fenntartási időszakot már új helyszínen kezdi. 2020.09.16-tól Pócsmegyeren, változatlan tevékenységgel folytatja munkáját. Továbbra is a járás lakosainak kínálja programjait, amelyekről tájékoztatást a honlapjuk mellett Facebook-oldalukon találhatnak az érdeklődők.
Cím: Pócsmegyer, Ady Endre út 12.
Az EFI záró sajtóközleménye itt olvasható»»



h | K | s | c | p | s | v |
---|---|---|---|---|---|---|
P’Art Mozi – filmszínházi programok
Két Paletta. Modok Mária & Czóbel Béla – űjrarendezett kiállítás
Kovács Margit, a Duna királynője – kiállítás
Csontó Lajos: Egybeesés – kiállítás
Ondruss Réka kiállítása a P’Art Moziban
A tökéletesség pillanatai – az FMC gyűjteményes szobrászati kamarakiállítása
Ragyogás – iparművészeti kiállítás a MANK Galériában
Ragyogás – iparművészeti kiállítás
Barcsay-díjasok kiállítása az ÚjMűhely Galériában
Bubán Róza kiállítása a könyvtárban
Szentendre középen – építészeti kiállítás a képtárban
Nyisd ki a szemed! filmklub – A Fabelman család
Farsangi Suttogó
Jegesmaci barátai – zenés bábjáték a könyvtárban
A P’Art Mozi Ökumenikus filmsorozata bemutatja: A bálna
Filmfestés – Az almafa virága
LélekMozi – Tár
Kulcsár Lajos: Love.hu – romantikus vígjáték új szereposztásban
Gryllus Vilmos Maszkabál koncertje a könyvtárban
Válaszok sorskérdésekre – Török Katalin új előadás-sorozata
Paparazzi – A P’Art Mozi új vetítéssorozata









