2017. október 3., 09:32
Felhívjuk az Olvasó figyelmét, hogy ez a cikk több, mint 7 éve jelent meg, ezért elavult információkat tartalmazhat.

Kedved a jó bor / Jobban éleszti, / Búdat a jó bor / Messze széleszti – írta Kölcsey, s ha tudta volna, mily remekül illik jó borok mellé a jó jazzmuzsika, arról is faragott volna egy szép rímet. Szentendrén három napon át, szeptember 29. és október 1. között a bor és a jazz volt a főszereplő. 

Jó hangulatú hétvége várta a szeptemberi szüreti időszakban a városba látogatókat a Jazz- és Borfesztiválon. Idén ötödik alkalommal került megrendezésre a fesztivál, most új koncepcióval, a minőségi, nemes nedűk bemutatásán túl tematikus programokkal, a minőségi jazz-muzsikával párosítva. A korábbi évektől eltérően most a Szentendrei Jazz- és Borfesztivál a Dunakorzóról a város főutcájába,  a Dumtsa utcába és a Fő térre költözött. A történelmi belváros sétálóutcáján felsorakozó kiállítók mellett a szentendrei kötődésű borászok, borászatok, borkereskedések és civilek a belvárosi házak tematikusan kialakított udvaraiban várták a bor szerelmeseit szórakoztató szakmai programokkal.

A Fő téren nemcsak a nagyszínpadról hallható kiváló jazzegyüttesek műsora pezsdítette a hangulatot, de a pezsgők, a habzó borok és a fröccsök is hozzájárultak a jó hangulathoz. A Group’n’Swing, a Dunakanyar Jazz Quartett, a Hot Jazz Band, a Coquette Jazz Band mellett kora délutántól késő estig remek jazzformációk adtak koncertet. Nyitva állt a Barcsay udvar, kisszínpadok álltak a Művész étterem, a Parti Medve, a Casa Piadina előtt, a Mondvacsinált utcában, ahol folyamatosan zajlottak a koncertek, a Pótkulcsban, a Duna Open Terrace Bárban is zenei programok várták a közönséget. A helyi éttermek, termelők és szolgáltatók egyedi menüsorokkal, exkluzív borvacsorákkal, borskóstolókkal járultak hozzá a kulináris és kulturális  élményekhez.

A Szentendre Éjjel-Nappal Fesztivál nagysikerű Házak, udvarok, házigazdák című programsorához hasonlóan megnyíltak helyi civilek házai, udvarai. A házigazdák a városhoz kötődő borászok voltak, az érdeklődők megismerhették a helyi Kadarka kört, volt Borkaszinó és Rác ürmös kóstoló és számos borbemutató az ország különleges borvidékeinek és a szentendrei Kőhegy nedűiből.

Szentendre mediterrán jellegét, egykori és most megújuló gazdag szőlőkultúráját, a szőlő- és bortermeléssel kapcsolatos történelmi hagyományokat mutatták be a különböző tematikus programok, séták. A szentendrei Tourinform iroda szervezésében kóstolóval egybekötött pinceséták, szakmai előadások és boros-zenés tárlatvezetések várták a látogatókat.