2016. május 20., 10:41
Felhívjuk az Olvasó figyelmét, hogy ez a cikk több, mint 8 éve jelent meg, ezért elavult információkat tartalmazhat.

2016. május 14-15-én második alkalommal rendezték meg a Salomon Ultra-Trail® Hungary futóversenyt négy kategóriában.

A nagy érdeklődés mellett, rendkívül jó hangulatban zajlott versenyt különlegessé teszi, hogy Magyarországon ez az egyetlen rendezvény, amely egyszerre városi futás, gyerekverseny, terep és terepultra verseny. De nem pusztán egy futóverseny, mert hívhatjuk a legek versenyének is, hiszen hazánk leghosszabb távú terepfutóversenye, a legtöbb résztvevővel, a legtöbb külföldi indulóval (2016-ban 20 országból 140-en jöttek), s itt kellett megbirkózniuk a versenyzőknek a legnagyobb sártengerrel az erdei szakaszon, miközben a legkisebb volt a rendezvény ökológiai lábnyoma.

A sort a kicsik versenye, a Salomon Kids-Trail nyitotta meg 14-én délután a szentendrei Duna-parton. A szakadó eső sem zavarta meg lelkesedésüket, s a versenyen résztvevő 45 ifjú terepfutó mindegyike az 1-es rajtszámmal indult, hiszen a cél az volt, hogy megszeressék a sportot, és mindenki győztes lehessen. A verseny teljes bevételét a Városi Bölcsőde kapta.

Ugyancsak 14-én, ám este 21 órakor indult a Salomon Szentendre City-Run™ 94 futója. Nekik 5 pontot kellett megtalálniuk a belvárosban, majd visszatérni a Lázár cár térre. Az útvonalválasztást a szervezők a résztvevőkre bízták, így a futók egyben a belvárost is felfedezhették.

Május 15-én, éjfélkor rajtolt a Salomon Ultra-Trail® Hungary a 115 km-es  hosszú távon. A nagy távot reggel 9-kor követte az 55-ös táv rajtja, ezen a versenyszámon 305 futó indult. Ugyanezen a napon indult Visegrádról, a Salamon torony tövéből 9:45-kor a Salomon Visegrád Trail 170 futója, köztük városunk polgármestere, Verseghi-Nagy Miklós.

Mindhárom verseny nevezői másnap délutánra érkeztek meg a Lázár cár téri célhoz, ahol a lelkes szurkolók hada fogadta őket.

Az idei évben a három távra összesen 660 futó regisztrált: 165 nő és 495 férfi versenyző. A 115-ös távon 185 induló között Kiss Miklós volt az idei befutó, az 55-ös távon 305 futó állt rajthoz, s a versenyt Karlowits-Juhász Tamás nyerte. A 33 km-es hosszúságú Visegrád Trailen 170 nevező közül Harsányi Tamás ért elsőként célba.