2023. április 21., 15:21

Ünnepélyes díjátadón köszöntötték azokat a szentendrei diákokat, akik részt vettek a SzeBeton 100 éves évfordulója alkalmából rendezett rajzversenyen. A pályamunkákat a Ferenczy Múzeum Szentendre termében lehet két hétig megtekinteni. 

Nyolcvankét igényesen kidolgozott, színekben és formákban gazdag gyermekrajz díszíti két hétig a Ferenczy Múzeum földszinti, Szentendre termét. A képek témája változatos, egyvalami azonban közös bennük: mindet áthatja egyfajta időtlenség. Nem is csoda, hiszen a SzeBeton 100 éves évfordulójára meghirdetett rajzverseny – amelyet a vállalat Szentendre Város Önkormányzatával közösen szervezett – fő témája épp az idő múlása volt. „Mi jut eszetekbe arról, ha meghalljátok, hogy valaki vagy valami 100 éves?” – kérdezték a gyermekektől, és érkezett is 82 válasz, vagyis pályamunka a március 30-i határidőre.

A beérkezett rajzokat korosztály szerint csoportosították, és anonim módon bírálták el. A zsűri tagja volt Horváth Zoltán, a Szebeton vezérigazgatója, Fülöp Zsolt, Szentendre polgármestere, Lukács Tibor festőművész, Eőry Brigitta gyermekkönyvtáros és György Gabriella, az FMC múzeumpedagógusa.

Az összes pályázót meghívták az ünnepélyes díjátadóra és a kiállítás megnyitójára, ahol Horváth Zoltán átadta mind a négy korosztály első három helyezettjének az elismerő oklevelet, valamint a SzeBeton ajándékcsomagot.

Gratulálunk a nyerteseknek és az összes pályázónak, kitűnő munkát végeztek!

A nyertesek névsora:

1-2. osztály

  1. helyezett: Ift Eliza (Templomdombi Általános Iskola, felkészítő tanár: Deli Gabriella)
  2. helyezett: Villám-Kovács Szofi (Templomdombi Általános Iskola, felkészítő tanár: Deli Gabriella)
  3. helyezett: Varga-Dudás Borbála (Templomdombi Általános Iskola, felkészítő tanár: Deli Gabriella)

3-4. osztály

      1. helyezett: Schramkó Lili Anna (Templomdombi Általános Iskola, felkészítő tanár: Deli Gabriella)
2. helyezett: Borbás Nóra (Templomdombi Általános Iskola, felkészítő tanár: Deli Gabriella)
3. helyezett: Kapitány Dorka (Templomdombi Általános Iskola, felkészítő tanár: Deli Gabriella)

5-6. osztály

  1. helyezett: Szentesi Lili (Református Gimnázium, felkészítő tanár: Kun Attiláné)
  2. helyezett: Asszonyi Emília (Templomdombi Általános Iskola, felkészítő tanár: Deli Gabriella)
  3. helyezett: Balázs Mirella (Izbégi Általános Iskola, felkészítő tanár: Kaszai Krisztina)

7-8. osztály

  1. helyezett: Szatmári Abigél (II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola, felkészítő tanárok: Uresch Endréné és Kisfaludi Andrea)
  2. helyezett: Trieber Merse (Izbégi Általános Iskola, felkészítő tanár: Kaszai Krisztina)
  3. helyezett: Szépvölgyi Blanka (Izbégi Általános Iskola, felkészítő tanár: Kaszai Krisztina)

Különdíjasok:

     Kreiss Ágoston (Templomdombi Általános Iskola, felkészítő tanár: Deli Gabriella)
Bócz Lilian (Templomdombi Általános Iskola, felkészítő tanár: Trefflerné Molnár Gabriella)

     Bárczi Iskola csoportja: Bitter Frida 2.o., Horváth Norbert 2.o., Takács Boglárka 4.o., Németh Tamás Valentin 4.o., Budai Erzsébet 4.o., Kálmán Dávid 4.o., Pásztor-Hornyák Amina 5.o., Chromcsik Zsombor 8.o
(Cházár András EGYMI Bárczi Gusztáv Tagintézmény, felkészítő tanár: Lamos Veronika)

Fotó: Deim Balázs