2019. október 9., 12:56

A képviselő-jelöltek és polgármester-jelöltek bejelentésének határideje 2019. szeptember 9-én 16 órakor, míg a kompenzációs listák bejelentésének határideje 2019. szeptember 10-én 16 órakor lezárult. A határidő lejártáig bejelentett, a szükséges számú érvényes ajánlást összegyűjtő jelöltek nyilvántartásba vételéről Szentendre Helyi Választási Bizottsága döntött.

A jelöltek a sorsolás útján kialakított – alábbi – sorrend szerint kerülnek a szavazólapokon feltüntetésre.

 

Polgármester-jelöltek:

 

  1. Verseghi-Nagy Miklós – FIDESZ – Magyar Polgári Szövetség, Kereszténydemokrata Néppárt
  2. Fülöp Zsolt – Társaság az Élhető Szentendréért Egyesület
  3. dr. Filó András – Szentendrei Nemzeti – Konzervatív Kör

 

Képviselő-jelöltek:

 

  1. számú egyéni választókerület:

 

  1. Kanyó Erika – FIDESZ – Magyar Polgári Szövetség, Kereszténydemokrata Néppárt
  2. dr. Filó András – Szentendrei Nemzeti – Konzervatív Kör
  3. Pál Gábor – Társaság az Élhető Szentendréért Egyesület

 

  1. számú egyéni választókerület:

 

  1. Magyar Judit – Társaság az Élhető Szentendréért Egyesület
  2. Kisanyik Márton – Szentendrei Nemzeti – Konzervatív Kör
  3. Boda Anna – FIDESZ – Magyar Polgári Szövetség, Kereszténydemokrata Néppárt

 

  1. számú egyéni választókerület:

 

  1. Drávucz Zsolt – Társaság az Élhető Szentendréért Egyesület
  2. Berkesi Attila – Szentendrei Nemzeti – Konzervatív Kör
  3. Kiss Ádám – FIDESZ – Magyar Polgári Szövetség, Kereszténydemokrata Néppárt

 

  1. számú egyéni választókerület:

 

  1. Kiss Károly Andrásné – FIDESZ – Magyar Polgári Szövetség, Kereszténydemokrata Néppárt
  2. Hernádi Krisztina Nóra – Társaság az Élhető Szentendréért Egyesület

 

  1. számú egyéni választókerület:

 

  1. Gyenes András – Szentendrei Nemzeti – Konzervatív Kör
  2. Szegedi István – Társaság az Élhető Szentendréért Egyesület
  3. Balla Kamilla – FIDESZ – Magyar Polgári Szövetség, Kereszténydemokrata Néppárt

 

  1. számú egyéni választókerület:

 

  1. Zakar Ágnes – FIDESZ – Magyar Polgári Szövetség, Kereszténydemokrata Néppárt
  2. Helyes Imre Mihály – Társaság az Élhető Szentendréért Egyesület
  3. Pánczél Kristóf – Szentendrei Nemzeti – Konzervatív Kör

 

  1. számú egyéni választókerület:

 

  1. Takács-Dúcz Áron – Szentendrei Nemzeti – Konzervatív Kör
  2. Négyessy Katalin – FIDESZ – Magyar Polgári Szövetség, Kereszténydemokrata Néppárt
  3. Szűcs Katalin – Társaság az Élhető Szentendréért Egyesület

 

  1. számú egyéni választókerület:

 

  1. Móricz János – FIDESZ – Magyar Polgári Szövetség, Kereszténydemokrata Néppárt
  2. Pilis Dániel – Társaság az Élhető Szentendréért Egyesület
  3. Balogh Gábor – Szentendrei Nemzeti – Konzervatív Kör

 

  1. számú egyéni választókerület:

 

  1. Lang András – Társaság az Élhető Szentendréért Egyesület
  2. Holló István – Szentendrei Nemzeti – Konzervatív Kör
  3. Sólyomné Gyürk Dorottya – FIDESZ – Magyar Polgári Szövetség, Kereszténydemokrata Néppárt

 

  1. számú egyéni választókerület:

 

  1. Dr. Almási Csilla – Társaság az Élhető Szentendréért Egyesület
  2. Laárné Szaniszló Éva – FIDESZ – Magyar Polgári Szövetség, Kereszténydemokrata Néppárt
  3. Vörös Edwárd – Szentendrei Nemzeti – Konzervatív Kör

 

Megyei listák:

 

A választópolgárok – pártok által állított kötött listára szavazással – 2019. október 13-án választják meg a Pest Megyei Önkormányzat közgyűlésének tagjait is. A Pest Megyei Területi Választási Bizottság 5 listát vett nyilvántartásba, melyek a szavazólapon az alábbi sorrend szerint kerülnek feltüntetésre:

 

  1. Momentum Mozgalom
  2. Fidesz Magyar Polgári Szövetség – Kereszténydemokrata Néppárt
  3. Magyar Szocialista Párt
  4. Jobbik Magyarországért Mozgalom
  5. Demokratikus Koalíció

 

 

A polgármesteri és egyéni képviselői szavazólapon szereplő jelöltek közül, valamint a megyei közgyűlés tagjainak választásáról szóló szavazólapon szereplő megyei listák közül a választópolgár érvényesen csak egyet választhat.

 

 

Nemzetiségi önkormányzati képviselő-jelöltek:

 

Bolgár nemzetiség:

 

  1. Porkoláb Sándor – Magyarországi Bolgárok Egyesülete
  2. Ullmann Katalin – Magyarországi Bolgárok Egyesülete
  3. Dr. Marinova Ilieva Ruzsa – Magyarországi Bolgárok Egyesülete

 

Görög nemzetiség:

 

  1. Sommer Julianna – Hellász Görög-Magyar Kulturális Közhasznú Egyesület
  2. Arvanitidu Sztamatula – Hellász Görög-Magyar Kulturális Közhasznú Egyesület
  3. Tzortzoglou Teodóra Borbála – Magyar-Görög Tudományos és Kulturális Üzleti Tanács
  4. Tzortzoglou Zoé Róza – Magyar-Görög Tudományos és Kulturális Üzleti Tanács
  5. Furcsa Gábor – Hellász Görög-Magyar Kulturális Közhasznú Egyesület
  6. Tzortzoglou Georgios – Magyar-Görög Tudományos és Kulturális Üzleti Tanács

 

Horvát nemzetiség:

 

  1. Valentin István – Magyarországi Horvátok Szövetsége
  2. Heintz-Valentin Éva – Magyarországi Horvátok Szövetsége
  3. Benkovits György – Magyarországi Horvátok Szövetsége
  4. Szautner Katalin – Magyarországi Horvátok Szövetsége
  5. Valentin Brigitta – Magyarországi Horvátok Szövetsége

 

Lengyel nemzetiség:

 

  1. Dukay Barnabás Mihály – Magyarországi Bem József Lengyel Kulturális Egyesület
  2. Halper Dávid – Magyarországi Bem József Lengyel Kulturális Egyesület
  3. Marikné Pulka Malgorzata – Magyarországi Lengyel Katolikusok Szent Adalbert Egyesülete

 

Roma nemzetiség:

 

  1. Német Rajmund – Cigány Önkormányzatok és Roma Civil Szervezetek Érdekvédelmi Egyesülete
  2. Németh Patrik – Cigány Önkormányzatok és Roma Civil Szervezetek Érdekvédelmi Egyesülete
  3. Németh Zsolt – Cigány Önkormányzatok és Roma Civil Szervezetek Érdekvédelmi Egyesülete
  4. Német Vince – Cigány Önkormányzatok és Roma Civil Szervezetek Érdekvédelmi Egyesülete
  5. Német Roland – Cigány Önkormányzatok és Roma Civil Szervezetek Érdekvédelmi Egyesülete

 

Román nemzetiség:

 

  1. Karácsony Sándor – Méhkeréki Románok Egyesülete
  2. Magyarné Braunsteiner Márta – Méhkeréki Románok Egyesülete
  3. Vaskóné Pántya Júlia – Méhkeréki Románok Egyesülete

 

Szerb nemzetiség:

 

  1. Margaritovits Milenkó – Srpski Forum Egyesület
  2. Nikolits György – Srpski Forum Egyesület
  3. Sztankovics Nándor – Srpski Forum Egyesület

 

Szlovák nemzetiség:

 

  1. Hortobágyi Istvánné – Pilisi Szlovákok Egyesülete és Regionális Kulturális Központja
  2. Vanyák Gábor Ferenc – Pilisi Szlovákok Egyesülete és Regionális Kulturális Központja
  3. Margaritovitsné Fenyvesi Margit – Pilisi Szlovákok Egyesülete és Regionális Kulturális Központja

 

 

Idén a nemzetiségi választás nem külön szavazókörben lesz, hanem a lakóhelye (vagy átjelentkezés esetén a tartózkodási helye) szerinti szavazókörben adhatja le szavazatát az, akit nemzetiségi választópolgárként nyilvántartásba vettek.

 

Míg a polgármesteri, képviselői és megyei közgyűlési szavazólapok fehér színűek, a nemzetiségi szavazólapok zöld színűek lesznek, és kitöltés után azokat egy zöld színű borítékba kell majd zárni és így kell bedobni az urnába. Fontos, hogy az adott nemzetiség megnevezésével ellátott borítékot a választópolgár zárja le, mert a szavazatai csak ebben az esetben érvényesek!

 

A települési nemzetiségi önkormányzati választáson a roma nemzetiség esetén legfeljebb öt, a többi nemzetiség esetén legfeljebb három jelöltre adhatja le szavazatát a választópolgár.

A megyei és országos nemzetiségi önkormányzati szavazólapon szereplő listák közül a választópolgár érvényesen csak egyet választhat.

 

 

Választással kapcsolatos információk:

https://szentendre.hu/onkormanyzati-valasztas-2019/

https://szentendre.hu/varoshaza/onkormanyzat/valasztasok/helyi-onkormanyzati-kepviselok-valasztasa/

 

 

 

 

A választással kapcsolatos bármely kérdésben forduljanak bizalommal a Választási Iroda munkatársaihoz:

 

Választási Iroda 26/785-159

Dr. Gerendás Gábor, HVI vezető 26/785-033

Dr. Bartha Enikő, HVI vezető-helyettes 26/785-035

 

Dr. Gerendás Gábor

jegyző

HVI vezető