Augusztus utolsó hétvégéjén immár huszadik alkalommal rendezi meg a Szentendrei Kulturális Központ a Szentendre Éjjel-Nappal Nyitva Fesztivált. A város hagyományos nyárbúcsúztató eseménye három napon át, negyven helyszínen, 165 programmal várja a szentendreieket és a turistákat. A belváros korlátozott számú parkolóhelyeire tekintettel érdemes gyalog érkezni a Dunakorzóra.
A jubileumi Szentendre Éjjel-Nappal Nyitva Fesztivál visszatér a gyökerekhez: egyedi, lokálpatrióta, igazi szentendrei rendezvényre készülnek a szervezők. A háromnapos programsorozat minőségi, kortárs, művészetközpontú élményt kínál minden korosztálynak.
Online lapozható programfüzet >>>
Az esemény Facebook-oldala >>>
A művészeti ágak idén külön udvarokba költöznek egy-egy programgazdával:
- SZENTENDRE HANGJAI SZÍNPAD a Lázár Cár téren / programgazda: Galambos Péter
- JAZZUDVAR a Városháza udvarán / programgazda: Borbély Mihály
- KÖNNYŰZENEI UDVAR a Barlang kertben / programgazda: Lovasi András
- IRODALMI UDVAROK múzeumi helyszíneken / programgazda: Gyabronka József
- GYEREKUDVAR a Vajda Múzeum udvarán / programgazda: FMC
- BARCSAY ÉLETMŰ MOZGÁSBAN a Barcsay Múzeumban – immerzív élmény, élő performanszok / programgazda: Gergye Krisztián
További programok:
- FÉNYFESTMÉNYEK a Fő téren
- GASZTROKORZÓBÁR és LUGAS PÓDIUM a Dunakorzón
- P’ART MOZI éjjel-nappal
- HÁZAK, UDVAROK, HÁZIGAZDÁK / nyitott műhelyek, közös festés a Templomdombon, kacsaúsztató verseny, szabadtéri tárlat
- MÚZEUMI KALANDOZÁSOK a Ferenczy Múzeumi Centrummal
- TERASZ ROCK, SZABADULÓSZOBA, IRODALMI SÉTA, BORÁSZATI ELŐADÁS, ÉJSZAKA A KÖNYVEK KÖZT a Hamvas Béla Pest Megyei Könyvtárban
Jegyinformáció:
A rendezvény egyes programjai belépőjegyesek. Ezen programokra vonatkozó információk (belépődíj, férőhely, előzetes regisztráció) az adott esemény leírásánál olvashatók. A Kulturális Központ által szervezett programokra a szentendre.jegy.hu oldalon, illetve a szentendrei Tourinform Irodában vásárolhatók belépőjegyek.
Tourinform Iroda
2000 Szentendre, Dumtsa Jenő u. 22.
Telefon: +36 26 317 965, +36 26 317 966
E-mail: tdm@szentendre.hu
Támogatók: Nemzeti Kulturális Alap, OTP Bank
A szervezők a helyszín- és programváltoztatás jogát fenntartják. A rendezvényen kép- és videófelvétel készül.
A Szentendrei Rendészeti Igazgatóság közösségi oldalán hívja fel a figyelmet a fesztivál idejére vonatkozó közlekedési, és parkolási tudnivalókra:
KÖZLEKEDÉSI INFORMÁCIÓK
A belvárosban korlátozott számú parkolóhely áll rendelkezésre, ezért kérjük, hogy lehetőség szerint tömegközlekedéssel vagy gyalogosan érkezzenek a rendezvényre!
A rendezvény miatt augusztus 28. (csütörtök) 06:00 és szeptember 1. (hétfő) 06:00 között a Dunakorzó le lesz zárva a Jókai utca és a Rév utca között. A megnövekedett gyalogos forgalom miatt tilos a kerékpárral, rollerrel és egyéb hasonló járművekkel való közlekedés, a járműveket kizárólag tolva lehet bevinni a rendezvény területére.
Mind a HÉV, mind a buszjáratok alkalmazkodnak a rendezvény programjaihoz, így a látogatók késői hazajutása is megoldott. Éjszakai autóbuszok 01:20-kor és 02:50-kor indulnak Szentendréről Békásmegyerre. A korábbi járatok esetében a normál hétvégi menetrend a mérvadó. Az utolsó HÉV Szentendréről Budapestre, a Batthyány térre szombatra és munkaszüneti napokra virradóan 0:14-kor, vasárnap 23:34-kor indul. Augusztus 31-ig a H5-ös HÉV a Szentlélek tér és a Batthyány tér között nem közlekedik, a kimaradt szakaszon pótló autóbusszal utazhatnak. A módosított menetrend IDE kattintva érhető el.
A MAHART különjáratot indít a rendezvényre. Indulás Budapestről, a Vigadó téri hajóállomásról 18:30-kor, visszaindulás Szentendréről Budapestre 23:00-kor.
A Pásztor rév esti különjáratot indít pénteken és szombaton 22:00-kor, 23:00-kor és éjfélkor Szentendréről Szigetmonostorra. Érdeklődni a hajónál és a +36202324307-es telefonszámon lehet.
A rendezvény miatt augusztus 28. (csütörtök) 06:00 és szeptember 1. (hétfő) 06:00 között a Duna korzó lezárásra kerül a Jókai utca és a Rév utca között.
A fesztiválra autóval érkezőknek a szűk belvárosi utcák és lezárások miatt azt javasolják, hogy még a városba ékezéskor, a HÉV végállomás környékén (1.), vagy a 11-es út mentén lévő nagyparkolóba (4.) tegyék le járművüket. Ezektől a parkolóktól a belváros csak pár percnyi sétára van.
Parkolási lehetőségek:
- Rózsakert parkoló (Dunakanyar krt. és Duna korzó sarok)
- Kossuth Lajos utca
- Paprikabíró utcai nagyparkoló (Paprikabíró és Dunakanyar krt. sarok)
- Modok Mária tér (Hamvas Béla Pest Megyei Könyvtárral szemben)
- Ady Endre út
- Teátrum parkoló (Rév utca 2.)
- Bolgár utcai (Paletta) parkoló – kivéve augusztus 30-án 8:00-16:00-ig
- Fürdő utcai murvás parkoló (Buborék) – kivéve augusztus 30-án 8:00-16:00-ig
A belvárosban szinte az összes szabályos, gépjárművek várakozásra alkalmas hely a fizető parkoló zónákba van besorolva, ahol 09:00-20:00 között parkolási díjat kell fizetni hétvégén is!
Mobilparkolási lehetőség:
Elsődleges díjfizetés parkoló automatából lehetséges, de kényelmi szolgáltatásként igénybe vehető mobiltelefonnal történő parkolás is. Erről a parkoló automaták oldalán található a mobilcégek tájékoztató matricája, illetve a parkolóhely aktuális zónakódja.
Parkolási ügyfélszolgálat elérhetőségei:
2000 Szentendre, Paprikabíró utca 21.
06/26 300-407/parkolás
parkolas.szeri@

