2015. március 30., 10:10

Március 20-án rendezték meg tizenkettedik alkalommal a hagyományos Városi Népdalversenyt az Izbégi Általános Iskolában. A város 5 iskolájából 143 tanuló nevezett be a versenyre.

A zsűri elnöke volt Eredics Gábor, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem művésztanára, a Vujicsics Együttes vezetője, Nemzetiségekért-díjas zenész, akinek nevéhez fűződik a Népzenei Tanszék megalapítása. A zsűri tagjai: Tímár Sára Junior Prima díjas népdalénekes, a Vujicsics Zeneiskola népi ének tanára, Forrai Judit zongora tanszakvezető, tehetségfejlesztési szaktanácsadó, tanfelügyelő, közoktatási szakértő, a Vujicsics Tihamér Zeneiskola tanára.

A rendezvényt Sólyomné Gyürk Dorottya kulturális alpolgármester nyitotta meg. Az ünnepi műsorban fellépett az Izbégi Iskola néptánccsoportja Jeneiné Fazekas Bernadett tanárnő vezetésével, énekelt Tímár Sára, mesét mondott Szigethy Ildikó Köztársasági Érdemérmes hagyományéltető óvónő, a Filibili Népdalkör tagja. Konferált Putz Balázs, 6.b osztályos tanuló.

A versenyt Szentendre Város Önkormányzata, a KLIK Szentendrei Tankerülete, Stomp Ferenc és a Digitális Nyomda, Klinyecz Zsuzsa virágkötő, az Izbégi Gyermekekért Alapítvány és a Filibili Népdalkör támogatta.

 

A verseny díjazottjai

Pedagógiai-díjat kaptak: Kapásiné Morva Orsolya a II. Rákóczi Ferenc Ált. Isk. és Gimnázium tanítója és Dömény Krisztián, az Izbégi Ált. Isk. és a Vujicsics Tihamér Zeneiskola citeratanára.

A vándorfokost 1 évre elvihette a „Rákóczis” Pergő-forgó énekcsoport.

Díjazás:

Arany Fülemüle-díjat kaptak szóló ének kategóriában: Dombóvári Dóra, ének-kettősök, hármasok kategóriában: Darvas Rebeka, Pál Vanda, Kaszap Johanna, Sudár Róza, Szinnai Mária, csoportos ének kategóriában: a Pergő-forgó és a Búzavirág énekcsoportok

Tanáraik: Csíkszentmihályi Rita, Kapásiné Morva Orsolya, Tímár Sára.

A díj grafikáját Páljános Ervin szobrászművész készítette.

Arany minősítést kaptak:

Ács Dorottya Julianna, Erm Róbert Emil, Pál Bence, Sarkady-Szabó Réka, Kákonyi Róza, a Dalos pacsirták csoport, a Csipkefa Műhely Csillagocskái, a Matyó summások és az Ördögszekér Citerazenekar

Tanáraik: Bertók Péterné, Csíkszentmihályi Rita, Dömény Krisztián, Hollóné Szomorú Olga, Kapásiné Morva Orsolya, Kézdiné Láng Erzsébet, Lázár Enikő, Szvorák Katalin

Ezüst minősítést kaptak:

Fodor Luca, Sima Franciska, Döbrönte Petra, Király Eszter, Sárközi Johanna, Néda Júlia, a Katalinka csoport, a Csipkefa Műhely Kisviolái és Kiskondásai, a Fülbe Valók, Vadvirágok, Jármy Csaba hegedűs és a Csipkefa Műhely Citerazenekara

Tanáraik: Belloni Andrea, Bertók Péterné, Csíkszentmihályi Rita, Dömény Krisztián, Kónya Emőke, Körösmezei-Varga Zsuzsanna, Lázár Enikő, Soós Csaba

Bronz minősítést kaptak:

Ley Flóra, Rozsnyik Dóra, az Eszterlánc csoport és a Víg legények

Tanáraik: Kónya Emőke és Körösmezei-Varga Zsuzsanna

Egyszer egy királyfi mit gondolt magában? – rajzverseny

A Városi Népdalversenyhez kapcsolódva írták ki hat évvel ezelőtt „Tarka-barka daloskönyv” címmel a kistérségi rajzversenyt is a 6-14 éves korosztály számára. Ebben az évben a rajzverseny témája: „Egyszer egy királyfi mit gondolt magában?”

Idén 320 pályamű érkezett 2 település 8 iskolájából a versenyre és 34 pályamunkát díjaztak.

A zsűri elnöke Farkas Zsófia szobrászművész volt. Zsűritagok: Sulyok-Papp Zsuzsanna, az AKG Kisiskola vezetője, Vágási Tamás iparművész és Kelemen Marcell festőművész.

A pályázatot támogatták: a BIC Magyarország budapesti kirendeltsége, a KLIK Szentendrei

Tankerülete, az Alternatív Közgazdasági Gimnázium és az Izbégi Általános Iskola.

Díjazottak:

Pedagógiai-díj: a pomázi Sashegyi Általános Iskola tanára, Seres János

Az 1-2. osztályos tanulók közül Izbégi Különdíjban részesült:

Kazsik Rozália (Sashegyi), 1. o. (Hlavacska Orsolya tanítónő),

Nyíri Márton (Szentistvántelepi), 2. o. (Lenhardtné Kwaysser Fatima tanítónő),

Csink Nóra (Szentistvántelepi), 2. o. (Lenhardtné Kwaysser Fatima),

Csömör Miriam (Szentistvántelepi), 2. o. (Lenhardtné Kwaysser Fatima),

Fejér Máté és Vörös Mátyás (Sashegyi), 2. o. (Seres János tanár úr),

Papp Berta és Barna Csenge (Szent András Katolikus Iskola), 2. o. (Páljános Erika tanítónő) és Tamás Zita (Szent András Katolikus Iskola), 2. o. (Páljános Erika tanítónő)

Az 1-2. osztályos tanulók közül AKG különdíjban részesült:

Szíjjártó-Szabó Eszter (Sashegyi), 2. o. (Hlavacska Orsolya tanítónő).

Az 1-2- osztályos tanulók közül 3. helyezést ért el: Rusznyák Júlia (Templomdombi), 2. o. (Deli Gabriella tanárnő). 2. helyezést ért el: Rucz Ágoston (Sashegyi), 1. o. (Hlavacska Orsolya). És első lett: Kőrösi Fanni (Sashegyi), 1. o. (Hlavacska Orsolya).

A 3-4. osztályos tanulók közül Izbégi Különdíjban részesült:

Selim Nander (Rákóczi) 4. o. (Sárady Gyula tanár úr),

Gyöngyösi Dominik (Bárczi Gusztáv Általános Iskola) 4. o. (Bozsó Zsuzsanna tanárnő),

Várszegi Dorka (Sashegyi) 3. o. (Hlavacska Orsolya),

Tóth Kristóf (Sashegyi) 3. o. (Jávorics Judit tanárnő),

Fellner Csenge (Sashegyi) 4. o. (Kincses Ágota tanárnő),

Hlavacska Magdolna (Sashegyi) 4. o. (Kincses Ágota) és

Zauer Márton (Szent András Katolikus Iskola) 3. o. (Máté Ferencné tanárnő).

A 3-4. osztályos tanulók közül AKG Különdíjban részesül:

Winkler Hanna (Templomdombi), 3. o. (dr. Czuprák Ottóné tanárnő),

Mester Emma (Templomdombi), 3. o. (Deli Gabriella) és

Pálfi Nóri (Sashegyi), 3. o., a kerámia sorozatáért (Seres János tanár úr).

A 3-4. osztályos tanulók közül 3. helyezést ért el: Kovács Angéla (Rákóczi), 4. o. (Sárady Gyula). 2. helyezést ért el: Dietz Annamária (Izbégi), 4. o. (Jancsó Katalin tanítónő). És első lett: Mohácsi Zsófia (Sashegyi), 4. o. (Kincses Ágota).

Az 5-6. osztályos tanulók közül Izbégi Különdíjban részesül:

Marton Emese, Szalai Anna, Néda Júlia és Janky Csilla (Barcsay) 6. o. (Varga Anna tanárnő),

Zahoray Anna és Fekete Liliána (Barcsay) 5. o. (dr. Simonné Kovács Mária tanárnő),

Nagyváradi Eszter és Szele Viktória (Barcsay) 5. o. (dr. Simonné Kovács Mária),

Terebesi Lilla (Sashegyi) 6. o. (Kincses Ágota) és

Pistyúr Luca (Szent András Katolikus Iskola) 6. o. (Nagy Anna tanárnő)

Az 5-6. osztályos tanulók közül AKG Különdíjat kap:

Bereczky Zsolt (Izbégi) 5. o. (T. Kovács Anikó tanárnő),

Mészáros Petra (Barcsay) 5. o. (dr. Simonné Kovács Mária) és

Darabos Panni (Barcsay) 5. o., a kerámiájáért (dr. Simonné Kovács Mária).

Az 5-6. osztályos tanulók közül 3. helyezést ért el: Páll Róbert (Izbégi), 6. o. (T. Kovács Anikó). 2. helyezést ért el: Bálint András és Bereti Brúnó (Izbégi), 6. o. (Kaszai Krisztina tanárnő). És első lett: Töreky Borbála (Izbégi), 6. o. (Kaszai Krisztina).

A 7-8. osztályos tanulók közül 3. helyezést ért el: Borbély Katalin (Izbégi) 7. o. (Pálinkás Ildikó tanárnő). Második lett: Lengyel Ábel (Izbégi), 7. o. (Pálinkás Ildikó). És első lett: Halász Anna (Sashegyi) 7. o. (Kincses Ágota).

Az igényes paszpartukért különdíjat kapott a Sashegyi Általános Iskola.

A kiállítás egy hétig tekinthető meg az Izbégi Iskola nyitvatartási idejében.

 

« 2022. augusztus » loading...
h K s c p s v
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
szo 13

P’Art Mozi – filmszínházi programok

2022. 01. 01. - 2029. 12. 16.
szo 13

Kovács Margit, a Duna királynője

2022. 01. 03. - 2029. 12. 31.
szo 13

Kmetty kiállítás – újragondolva

január 3.. 17:00 - november 13.. 18:00
szo 13
szo 13

Vas István emlékkiállítás

június 24. - szeptember 25.
szo 13
szo 13
szo 13

Barokk fesztivál Szentendre belvárosában

augusztus 11.. 08:00 - augusztus 14.. 17:00
szo 13

Római kori dunai őrhajó Szentendrén

augusztus 12. - augusztus 13.
szo 13

Galaxisok koncert a Barlangban

augusztus 13.. 20:00 - 22:00
vas 14
sze 17

Teátrum 2022 / A feleség negyvennél kezdődik

augusztus 17. - augusztus 18.
sze 17
pén 19

Szerb búcsú

augusztus 19.. 10:00 - 22:00
csü 25

Teátrum 2022 / Hárman a padon

augusztus 25. - augusztus 26.
pén 26