2018. május 30., 11:18
Felhívjuk az Olvasó figyelmét, hogy ez a cikk több, mint 6 éve jelent meg, ezért elavult információkat tartalmazhat.

Május 28-án a Széchenyi téren tartott utcafórumot Verseghi-Nagy Miklós polgármester, melyen részt vett Horváth Győző önkormányzati képviselő és dr. Weszner Judit, a Városfejlesztési Iroda vezetője.

A lakók kérdései, gondjai

Parkolás. A lakótelepiek számára talán a legfájóbb probléma a parkolóhelyek hiánya, szinte mindenhol szükség lenne a bővítésre, mellyel kapcsolatban több javaslat is elhangzott. Van olyan zsúfolt parkoló, ahol rendszeresen koccanak az autók, ide kérték önkormányzati vagy rendőrségi kamera telepítését. Panaszolták, hogy az uszodavendégek miatt alig tudnak autóval hazajutni vagy a házuk környékén parkolni, különösen a délutáni órákban.

Közlekedés. A nemzeti dohányboltban vásárlók rendszeresen a buszöbölben állnak meg, és ha a busz nem tud beállni, feltartja a forgalmat. Több helyen balesetveszélyt jelentenek a parkoló autók, pl. a Hamvas Béla és a Radnóti út sarkán, ezért kérték Megállni tilos táblák kihelyezését a kereszteződések előtt. Nehezményezték, hogy a város engedélyezte a pékség melletti építkezést, mert szerintük onnan autóval nem lehet majd kihajtani.

Kutyák. A lakók szerint több kutyaszemetes kellene, a meglévőket pedig gyakrabban üríteni. Felmerült, hogy a kutyákat sokan póráz nélkül vagy hosszú pórázzal sétáltatják, ami baleset forrása lehet.

Felújítás. Kérték a Radnóti utcára vezető lépcső javítását, illetve több helyen járdajavítást (Hamvas Béla, Radnóti út), valamint járda építését a Barcsay iskola és a V-8 között egy gyalogosok által használt ösvény helyére, illetve a Széchenyi tér 21. számú ház mellett.

Környezet. A Radnóti és a Pomázi út közötti terület elhanyagolt, rendezetlen, már láttak itt vaddisznót is. Szintén rendezetlen a szelektív hulladékgyűjtő környezete, illetve szerintük a szemetes konténerek mellett meg kellene tiltani a parkolást, mert előfordult, hogy az ott álló autók miatt nem tudták üríteni azokat. Sokan jelezték, hogy az épületek szigetelésénél használt hungarocell darabjaival tele van a lakótelep, a kivitelezők szemetet és rendetlenséget hagynak maguk után.

A játszótérnél lévő kandeláberekről rendszeresen ellopják a záró ajtókat, amit bejelentették az ELMŰ-nek, de csak a megoldás nem volt időtálló. Kérték padok kihelyezését, a játszótéri homokozók tisztítását, illetve a Széchenyi tér 18. számú ház mögötti terület termőfölddel való feltöltését.

A Széchenyi téren lakókat már hosszú ideje zavarja az egyik bolt előtt, a közterületen italozó, randalírozó társaság, melynek megoldását kérték az önkormányzattól. Szóba került a Dunyha-program folytatása is. Végül a kisgyerekes szülők javasolták, hogy a lakótelepen alakítsanak ki egy rendelőt a gyerekorvos számára, hogy ne kelljen a beteg gyerekeket messzire vinni.

Válaszok a lakók felvetéseire

A polgármester a pékség melletti építkezésről elmondta, hogy magánterületről van szó, a korábbi szabályozás teszi lehetővé az építkezést, a városvezetésnek nincsen beavatkozási joga. Megígérte, hogy felhívja a közterület-felügyelők figyelmét a buszöbölben megálló autókra.

Megvizsgálják a parkolók bővítésének, illetve a jelzett parkolóban a kamera kihelyezésének a lehetőségét. A kandelábereknél megpróbálják műanyagajtókkal pótolni a hiányt, a tapasztalat szerint az tartósabb. Jelenleg nincs állami pályázat lakótelepi épültek szigetelésére, de ha lesz, az önkormányzat ugyanúgy, mint eddig, segítséget nyújt. Hozzátette, hogy a város tervezi egy kutyafuttató megépítését a lakótelepen.

Körzeten kívüli témák

A fórum folyamán a város egészét érintő kérdések is felmerültek, pl. a Ferenczy Múzeumnál lévő stanglis kút kő emléktáblájának visszahelyezése, a HÉV-megálló környékének állapota, az elkerülő út, a Dunakorzó időszakos megnyitása, a 11-esen a zöldhullám megoldása. Többen panaszolták, hogy a fesztiválok ideje alatt zavaró volt a biciklisek szabálytalan közlekedése, és több dicséret is elhangzott a fesztiválok és a kulturális programok bősége kapcsán.

A HÉV-állomással kapcsolatban a polgármester elmondta, hogy a területet a közterület-felügyelők naponta kétszer ellenőrzik, és bár az önkormányzat nappali és éjjeli ellátással működtet hajléktalanszállót, ez láthatóan nem oldja meg a problémát, ezért vizsgálják a lehetőséget, hogy egy őrző-védő szolgálattal folyamatosan ellenőrzés alatt legyen a terület.