2021. január 14., 08:45
Felhívjuk az Olvasó figyelmét, hogy ez a cikk több, mint 3 éve jelent meg, ezért elavult információkat tartalmazhat.
A pedagógusok egyénileg dönthettek a januári, iskolakezdés előtti tesztelés igénybevételéről, a szentendrei iskolák pedig nem gyűjtenek adatokat a részvételről és az eredményekről. Az intézmények közlése alapján általánosan elmondható, hogy sokan már 2020 végén átestek a fertőzésen, a január 2-3-ai teszteléssel a pedagógusok kevesebb, mint fele élt, és csupán néhány pozitív eredmény született.

Az Izbégi Általános Iskolából egy pedagógus vett részt a január eleji tesztelésen, eredménye negatív lett. A Templomdombi Általános Iskola tanári karából ketten teszteltettek, negatív eredménnyel, akárcsak a Szent András Általános Iskolában, ahol az intézmény tájékoztatása szerint a tantestület kétharmada korábban már átesett a fertőzésen.

A Barcsay Jenő Általános Iskola titkárságán nem tudták megmondani, hányan vették igénybe a lehetőséget januárban, de mindenki felvette a munkát a téli szünet után.
A Vujicsics Tihamér Alapfokú Művészeti Iskola mérlege szerint a 70 dolgozó több mint 50%-a teszteltetett, és mindenkinek negatív lett az eredménye.
A Dunakanyar Általános Iskola munkatársait folyamatosan tesztelik, az intézményben nincs megbetegedés, a 20 munkatárs negyede már tavaly novemberben átesett a fertőzésen.
A Kékvölgy Pilisszentlászlói Waldorf Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskolában januárban mindenki felvette a munkát. A Pest Megyei Kormányhivatal Szentendrei Járási Hivatal által szervezett Sars Cov-2 antigén gyorsteszt-szűrésen önkéntesen vettek részt az iskolai dolgozói, de ennek eredményéről az intézmény nem ad információt.
Részletes adatokkal szolgált az „Agy” Tanoda. Az intézmény dolgozóit először 2020. november 24-én tesztelték, ezen 20 főből 19-en vettek részt, 1 fő mintája lett pozitív. Az iskola november 25-től december 4-ig digitális oktatásra tért át. A második tesztelésre december 4-én került sor, ezen 20 főből 17-en vettek részt, a tesztelés eredménye: 1 fő pozitív. A harmadik lehetőséggel, január 2-3-án öten éltek, ekkor is egy dolgozó eredménye lett pozitív. Náluk ezen kívül még két kolléga esett át igazoltan a COVID-fertőzésen.
A szentendrei oktatási intézmények közül egyedül a Cházár András EGYMI Bárczi Gusztáv Tagintézménye nem járul hozzá az adatközléshez.
Mivel a dolgozók egyénileg dönthettek a tesztelésről, és a gimnáziumi tanárok az online oktatás miatt otthonról dolgoznak, kevésbé tudtak adatokkal szolgálni a középiskolai oktatásban részt vevő intézmények.
A II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és Gimnázium sem gyűjtött adatokat a januári tesztelésről, de pozitív teszteredményről egyik dolgozójuk sem számolt be az év elején.
Nem készült összesítés a Szentendrei Ferences Gimnáziumban sem, de az intézménynek nincs COVID-pozitív pedagógusa.
A Szentendrei Református Gimnáziumban sem mérték fel, hányan teszteltettek, de nincs pozitív a pedagógusok között.
A Szentendrei Móricz Zsigmond Gimnázium szintén nem tud pontos adatokkal szolgálni, de dolgozóik közül senki nem jelezte, hogy tesztje pozitív lett.
A Váci Szakképzési Centrum Petzelt József Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája dolgozói 50%-ban vettek részt a tesztelésen, novemberben és decemberben 1-1 pozitív eredmény született, januárban, a digitális munkarend miatt nem összesítették az adatokat. Annyit tudtak mondani, hogy pedagógusaik körében nem volt nagy érdeklődés a lehetőségre, és nem kaptak jelzést pozitív tesztről. Az intézményben korábban sem voltak megbetegedések, egy-két diák esett át a fertőzésen.