2025. november 14., 13:22

Az esővízgyűjtő edények iránt idén is nagy volt az érdeklődés. A sikeres regisztrálók közül november 12-én, szerdán 70-en már átvették az edényeket, a többiek pedig hamarosan értesítést kapnak az újabb átvételi időpontról. A nagy érdeklődés miatt az önkormányzat idén a további jelentkezők igényeit is befogadta. Amint megérkeznek az újabb esővízgyűjtő edények, az érintetteket értesítik az átvétel időpontjáról.

Esővízgyűjtő programunk célja a fenntartható vízhasználat támogatása és a lakosság ösztönzése a környezettudatos vízmegtartó megoldások alkalmazására. Örömmel tapasztaljuk, hogy évről évre egyre többen tartják fontosnak a csapadékvíz helyben hasznosítását és Szentendre utcáinak vízvisszatartó képességének javítását. Ezzel mind hozzájárulhatunk a villámárvizek és a klímaváltozással járó problémák enyhítéséhez.

A nagy sikerre való tekintettel az önkormányzat pótbeszerzést indított, amely jelenleg is folyamatban van. A tervek szerint a további kérelmezők is még idén megkapják az igényelt eszközöket.