2016. július 9., 13:44
Felhívjuk az Olvasó figyelmét, hogy ez a cikk több, mint 8 éve jelent meg, ezért elavult információkat tartalmazhat.

Több éves előkészítés és levéltári kutatómunka előzte meg a Korona Vendéglőnek is helyet adó főtéri épületegyüttes felújítását, hiszen műemléképületekről lévén szó, szigorú szabályozásnak kellett megfelelni.

A felújítási terveket Tarjányi Ákos építész készítette, a munkában részt vett Czveiber Ferenc restaurátor, Varga Zoltán Zsolt szobrászművész, kőrestaurátor, Dombai Vilmos kőműves mester, Stiegler Gyula asztalos mester. A Kulturális Örökségvédelmi Hivatal részéről Klaniczay Péter felügyelte a műveleteket.
Szükség is volt erre az összehangolt csapatmunkára, hiszen a városunk központi helyén álló, három házból álló épületegyüttes rendkívül értékes műemlék. A rokokó stílusú az 1770-as években, a másik szélső, késő barokk stílusú ház 1-2 évtizeddel később épült. A középső építésének ideje vitatott, a 18. század végére vagy a 19. század elejére teszik. A rokokó épület érdekessége, hogy Pest megyében ez az egyedüli, épségben maradt rokokó ház.
A július 9-i tiszthelyettes-avatási ünnepségen ismét régi pompájában csodálhattuk meg a több száz évvel ezelőtt igényesen megépített és most nagy szakmai tudással felújított épületeket, köszönhetően a tulajdonos, Varga Ödön Tibor áldozatvállalásának, felelősségteljes hozzáállásának.