2026. január 29., 08:56

A Magyar Honvédség Altiszti Akadémia 2026. január 29-én kiképzési céllal a Magyar Honvédség feladatrendszerébe illeszkedő menetgyakorlatot hajt végre, amely Szentendre város bizonyos területeit is érinti.

A tervek szerint január 29-én (csütörtök), a délelőtti órákban a katonák gyalogosan menetelnek egyenruhában, harcászati felszereléssel, fegyverrel, a szentendrei Görgey Artúr Laktanyából indulva. A lakott területet is érintő menetgyakorlat végén a laktanyába térnek vissza, a kiképzők felügyelete mellett.

Útvonal: Szentendre, Görgey Artúr Laktanya – Dunaparti kerékpárút – Dózsa György út – Dobogókői út – Dera-patak – Gyöngyvirág utca – Rózsa utca – Görgey Artúr Laktanya

A Magyar Honvédség kiemelt figyelmet fordít arra, hogy a vonatkozó jogszabályok betartása mellett a lehető legkisebb mértékben zavarja a lakosság nyugalmát.

(Borítókép: MH Altiszti Akadémia)