2021. november 26., 09:54
Felhívjuk az Olvasó figyelmét, hogy ez a cikk több, mint 2 éve jelent meg, ezért elavult információkat tartalmazhat.

Pilis Dániel alpolgármester és a Városfejlesztési Iroda munkatársainak részvételével megkezdődött az Izbégi Általános Iskola bővítésének, fejlesztésének műszaki átadása. Az intézmény régóta helyhiánnyal, túlzsúfoltsággal küzdött. A fejlesztést célzó beruházás fő célja új tantermek létesítése volt, de az iskola zöld környezete is megújult.

A műszaki átadás-átvétel több hetes folyamat, melynek keretében a megrendelő ellenőrzi az egyes műszaki tartalmakat, beruházási elemeket. A fejlesztés eredménye azonban már látványos: az intézmény új, modern épületszárnnyal gazdagodott, környezete fásítással, füvesítéssel, cserjésítéssel újult meg.

Az Izbégi Általános Iskola bővítési munkái 2020 augusztusában kezdődtek. A több mint 400 millió forint értékű beruházással 4 új tanteremmel, fejlesztőtermekkel és kiszolgáló helyiségekkel bővült az intézmény. Az új helyiségek egy új épületszárnyban kaptak helyet, amely zöldtetővel kapcsolódik a régi épülethez. 

A beruházás megvalósítása a BMSK Beruházási, Műszaki Fejlesztési, Sportüzemeltetési és Közbeszerzési Zrt., a Váci Tankerületi Központ és Szentendre Város Önkormányzata részvételével kötött együttműködési megállapodás szerint halad. A kivitelező a HC Építő Kft. és a MEC Kft. konzorciuma.

Szentendre Város Önkormányzata az együttműködési megállapodásban azt vállalta, hogy gondoskodik a felső iskola- és óvodaépület felől érkező csapadékvíz elvezetéséről, szükség esetén a befogadó közművek bővítéséről, valamint az iskolaudvaron lévő kültéri játékok áthelyezéséről és felújításáról. A kivitelezés során több, előre nem látható megoldandó feladat merült fel. A város több mint 22 millió forintot fordított a megállapodásban vállalt és az utólag felmerült költségek fedezésére.

Az intézmény megfelelő áramellátásához az ELMŰ-től kapacitásbővítést rendelt meg az önkormányzat. Jelentős költséggel új tűzcsapot kellett kialakítani, kandelábereket áthelyezni, új szennyvízelvezetést és vízóraaknát kiépíteni, és a kivitelezés közben feltárt csapadékaknát biztonságosan lefedni.

A balesetveszély elkerülése és az építkezés miatt fákat, cserjéket kellett kivágni, de a főkertész vezetésével az iskola környezete is megújult: tereprendezéssel, füvesítéssel, fásítással, cserjék ültetésével. A zöldterület fejlesztését az intézmény kéréseit és igényeit figyelembe véve végezték – úgy, hogy az a patak völgyének természetességével harmonizáljon. Ennek során a korábban botlásveszélyes kavicsfelületeket is füvesítették.

A tantermek bebútorozása és a műszaki átadás folyamatának lezárulta után a gyerekek és az intézmény dolgozói birtokba vehetik a megújult iskolát. Akkor részletesen beszámolunk a fejlesztésről.

FOTÓ: Bellai László