2019. május 28., 15:21
Felhívjuk az Olvasó figyelmét, hogy ez a cikk több, mint 5 éve jelent meg, ezért elavult információkat tartalmazhat.

Hagyományteremtő szándékkal indította el tavaly a Bárczi Gusztáv iskola a duatlon sportversenyt. A különleges versenyen a város és a környező települések iskoláiból delegált csapatok együtt mérkőztek meg úszásban és futásban a sérült gyerekekkel. A Szentendrei Kinizsi Honvéd Sportegyesületnek köszönhetően a versenyt idén is zárt területen, az Altiszti Akadémián rendezték 2019. május 24-én. A verseny szervezője a Fogyatékosok Pest Megyei Sportszövetsége volt.

A verseny több kategóriában zajlott: a tanulásban akadályozottak, értelmileg akadályozottak, ép gyermekek, ép értelmű autisták és hallássérültek párban úszóváltókat és futófeladatokat teljesítettek. Az idén második alkalommal megrendezett sportnap messze túlmutat a hagyományos sportversenyeken. Itt valóban a részvétel volt a cél, hiszen az integrált sportélmény ép és sérült gyermekek között elősegíti az együttműködést, erősíti az elfogadást és támogatást.
A versenyt Verseghi-Nagy Miklós polgármester nyitotta meg.