2017. február 10., 19:56
Felhívjuk az Olvasó figyelmét, hogy ez a cikk több, mint 7 éve jelent meg, ezért elavult információkat tartalmazhat.

Február 7-ei Gazdasági Kabinet döntése szerint 2017-ben 2,9 milliárd forint központi költségvetési támogatást biztosít Szentendre számára, így érdemben csökkenti ezzel az önkormányzat adósságtörlesztéssel járó terheit.

Verseghi-Nagy Miklós polgármester szerint a városvezetés bebizonyította az elmúlt években, hogy felelős gazdálkodást folytat a város érdekében, ugyanakkor jelentősebb fejlesztésekre nem adott teret az eddigi költségvetési keret. Minden szentendrei számára ismert a leromlott állagú, vagy rossz műszaki színvonalú, illetve hiányzó infrastrukturális elemek(pl. utak, járdák) sokasága városunkban. A kormány azon döntésének köszönhetően, mely alapján az Aquapalace Kft. lízingtartozását az állam magára vállalja, a tartozás fedezetéül szolgáló óvadéki betét felhasználhatóvá válik. A kormányzat a jelenlegi városvezetés munkáját ismerte el, amikor átvállalta az uszodával kapcsolatos terheket, fejlődési pályára állítva ezzel Szentendrét. A beruházások keretbe foglalásaként hirdetem meg a Járható Szentendréért Programot és az óvadéki betétet is e célra javaslom teljes mértékben felhasználni. – mondta a polgármester.

Verseghi a februári képviselő-testületi ülésre készítette elő a Járható Szentendréért Programot. A polgármester szerint az infrastrukturális beruházási program az óvadéki betétből felszabaduló mintegy 1 milliárd forintnál lényegesen többe kerül, azonban a program egyes elemei minden év költségvetésének a részét képezik majd, tehát a konkrét beruházás konkrét fedezetét nem az előterjesztése, hanem az éves költségvetési rendeletek fogják megteremteni.

Városunk hosszú ideje küzd már a leromlott állapotú utakkal, nagyon sok járda, vízelvezetés és aszfaltos út hiányzik még és számos helyen a meglévő aszfalt utak minősége is rohamosan romlik a hiányzó szegélyek miatt. Verseghi-Nagy Miklós szerint az alábbi feladatok a legfontosabb elemei a programnak:

  • minden évben jelentős mértékben fokozzuk a kátyúzási volument,
  • meg kell teremteni a megfelelő csapadékvíz-elvezetést,
  • ki kell építeni meglévő útjaink szegélyeit és járdáit,
  • a földutakat stabilizálni kell, vagy szilárd burkolattal kell ellátni,
  • hiányzó aszfaltútjainkat pedig meg kell építeni, illetve a meglévőket felújítani.

Hatalmas feladat ez és óriási összegeket, sok-sok milliárdot emészt fel. – árulta el a polgármester. Önkormányzatunk nekilátott ennek a munkának az elmúlt három évben, de bizonyára egy évtized is kevés lesz a ma meglévő igényeket kielégíteni. Ez azonban nem jelenti azt, hogy nem fogunk hozzá, hanem minden évben forrást kell teremteni ehhez és állhatatosan el kell végezni e feladatot, hiszen ezen beruházások a lakosság első számú igényeként jelennek meg. Azért, hogy ennek a folyamatnak keretet szabjunk, javaslom meghirdetni a Járható Szentendréért Programot, melyen minden beruházást, felújítást, mely e kategóriába tartozik belefoglalunk, illetve ennek keretén belül készítjük elő, alakítjuk ki terveinket.