2015. február 3., 20:55
Felhívjuk az Olvasó figyelmét, hogy ez a cikk több, mint 9 éve jelent meg, ezért elavult információkat tartalmazhat.

Kovár Gyula a Győri Révai Gimnáziumban 16 évesen már az iskolarádió alapító szerkesztője. Katonai szolgálata leteltével a Magyar Rádió győri stúdiójának a gyakornoka, majd a Magyar Televízió Híradója számára 1969-ben készítette első tudósítását. 27 évesen a Magyar Rádió Veszprém-Fejér megyei tudósítója, mellette sok-sok műsor és újság munkatársa. 1988-tól a MÚOSZ szabadfoglalkozású újságíróit tömörítő szakosztály egyik megalakítója, vezetőségi tagja, később elnöke.

Bár Győrben született, s mindvégig győri maradt, miután Szentendrére vezette a sors, egyszerűen nem tudott elmenni a város szépsége mellett és teljesen a rabja lett. 2001-től a szentendrei városi kábeltv, az Endre TV alapítója és felelős szerkesztője.

Az elmúlt években több Szentendrén forgatott film (Honfoglalók Szentendrén, A romantika városa: Szentendre, MűvészVilág Szentendrén 1-13 rész) producere, co-producere és forgatókönyvírója. További fontos, forgatókönyvíróként jegyzett turisztikai tematikájú filmjei: Az ország teteje alatt (Heves megye), A Panoráma ízei (Eger), Ezerarcú vendégvárók (Eger), A Mátra első szállodája (Heves megye), Üdvözlet a Tisza-tóról (Idegenforgalmi Bizottság), Tó az Alföld szívében (Megyei Tanács), Üdülés a hegyekben (SZOT), Pénzverdék aranykora (Hall im Tirol). II. János Pál pápa magyarországi látogatása tiszteletére készítette el a Kegyhelyek Magyarországon című, országos sikert arató filmjét. Az utóbbi években több vezető festőművésszel – Balogh László, Deim Pál, Aknay János – készített riportokat. De barátságával tüntette ki Kovár Gyulát Gyurkovics Tibor, Szokolay Sándor, Schéner Mihály, akikkel több televíziós, beszélgetős műsort készített. Érdekes hangvételű interjút forgatott Erdő Péter bíborossal, Mádl Ferenc köztársasági elnökkel. Szentendrei helyi televíziós sorozatai többek között a „Patak-parti beszélgetések”, és a „Keresztapák”.