2017. augusztus 23., 18:40
Felhívjuk az Olvasó figyelmét, hogy ez a cikk több, mint 7 éve jelent meg, ezért elavult információkat tartalmazhat.

Egyre több bejelentés érkezik az ügyfélszolgálatra a közterületre – erdők szélére, utak mellé – lerakott zöldhulladékról (ami lehet a kertben levágott fű, lenyesett ág, lehullott gyümölcs). Sokak szemében ez nem tűnik veszélyesnek, és úgy gondolják, hogy a természetben lebomló anyagok elhelyezése nem jelent természetkárosítást. Ez azonban tévedés: a zöldhulladék elhelyezése is illegális hulladéklerakásnak számít, ami a Hulladéktörvény értelmében bírságot von maga után.

Ráadásul az illegálisan lerakott zöldhulladék komoly problémát jelent a természeti területekre nézve, mert fokozott tűzveszélyt jelent, másrészt elősegíti az invazív fajok – bálványfa, parlagfű, japán keserűfű – terjedését is.

Az önkormányzat – a környezettudatos magatartás elősegítése érdekében – számos lehetőséget biztosít a kerti zöldhulladék kezelésére, hogy ne terheljék és veszélyeztessék környezetünket:

  • Komposztálási program, mely során már kilenc éve, évente több mint 100 szentendrei lakosnak, térítésmentesen biztosítanak komposztládát
  • Évente két alkalommal ingyenes elszállítás
  • Hulladékudvarra történő beszállítási lehetőség

 

A probléma megoldása érdekében az önkormányzat kéri a lakosokat, hogy a kerti zöldhulladékokat komposztálják, vagy ha erre nincs módjuk, szállítsák el a Szabadkai úti Hulladékudvarba.

 

Fotó forrása: Pilisi Parkerdő honlapja