2017. március 15., 11:45
Felhívjuk az Olvasó figyelmét, hogy ez a cikk több, mint 7 éve jelent meg, ezért elavult információkat tartalmazhat.

A 2007-ben indult WWF kezdeményezés, a Föld Órája mára a világ legnagyobb önkéntes akciójává nőtte ki magát. Tavaly 178 ország vett részt a mozgalomban, amelynek szimbóluma a 60 perces sötétség, célja azonban az azon túlmenő energiatakarékosság. Idén március 25-én, szombaton 20:30 és 21:30 között „kapcsolunk le” egy órára, hogy közösen világítsunk rá az éghajlatváltozás elleni fellépés szükségességére és a figyelmet szimbolikusan azokra a természeti értékekre irányítsuk, amelyek megóvásán az emberiség túlélése múlik.

2007 óta az éghajlatváltozás még komolyabb mértéket öltött. A tavalyi év rekordokat döntött több szempontból: a legforróbb év volt az átlaghőmérsékletet tekintve, a jégtakaró a sarkvidéken az eddigi legkisebbre zsugorodott, és melegrekord dőlt meg a világ számos pontján.

A Föld Órája résztvevői száma 2016-ra elérte a 2,4 milliárd főt, több mint 7000 település bevonásával. Az akció az elmúlt években olyan sikereket aratott, amelyek hosszú távon határozzák meg a jövőnket. Már gyűlnek a regisztrációk a foldoraja.hu weboldalon, az akció hazai oldalán is, ahol idén a feliratkozók nemcsak a 60 perces sötétségre mondanak igent, hanem egy komoly elköteleződésre is, amely a fenntartható életmódot alapozza meg. A Föld Órája eskü mellett a WWF Magyarország mindenkit arra szólít, hogy valódi tettekkel járuljon hozzá a világméretű mozgalom hatásához: magánszemélyek mellett vállalatok, önkormányzatok, és intézmények egyaránt részt vehetnek, feltölthetik az oldalra saját kezdeményezéseiket, hogy ezzel erősítsék hazánkban az éghajlatvédelmi küzdelmet.

Március 25-én, a lekapcsolás napján a WWF Magyarország is saját, rendhagyó programmal készül. A programok részleteit a későbbiekben a foldoraja.hu weboldalon lehet megtekinteni.