2016. július 22., 20:18
Felhívjuk az Olvasó figyelmét, hogy ez a cikk több, mint 8 éve jelent meg, ezért elavult információkat tartalmazhat.

Beszélgetés Dombay Zsolttal, az SZVSE edzőjével az egyesület újragondolt koncepciójáról, a fejlesztési tervekről

dombay (1)

Milyen múltra tekint vissza a Szentendrei Városi Sportegyesület?

2008-ban alakult meg az SZVSE azzal a céllal, hogy több sportágat tömörítsen, de ezek a tervek nem valósultak meg. 2010 körül körvonalazódott a terv, hogy újraindítsuk a felnőtt labdarúgást, amely vagy 15 éve eltűnt Szentendréről. A városban már működött két utánpótlás-nevelő egyesület, ezért nem tartottuk indokoltnak, hogy egy harmadikat üzemeltessünk, a hangsúlyt inkább a hiány korosztályokra, a felnőttekre és az öregfiúkra tettük. A két utánpótlás-nevelő egyesülettel, a Dunakanyar SE-vel és a SZE-Fi LSE-vel pedig együttműködési megállapodást kötöttünk.

 

Úgy tudni, hogy az együttműködés nem volt felhőtlen…

A Dunakanyar SE-vel remek a kapcsolatunk, a SZE-Fi LSE-vel viszont a folyamatos konfliktusok miatt egy év után megszűnt az együttműködés. A SZE-Fi által bérelt izbégi sporttelepet az SZVSE sportolói évekig nem tudták használni, szerencsére az edzések és a mérkőzések feltételeinek biztosításában sokat segített a Dunakanyar SE, így nem estünk ki versenyből. Nemrégiben lejárt az önkormányzat és a SZE-Fi közötti bérleti szerződés, és a képviselő-testület döntése alapján az önkormányzat az SZVSE-vel köt új szerződést.

 

Ez jó lehetőség a koncepció újragondolására is…

A városi labdarúgó-életet az MLSZ elképzelései és ajánlása alapján szeretnénk kialakítani, vagyis hogy városunkban a felnőtt és öregfiú csapat mellett biztosítsuk az utánpótlást is. A Dunakanyar SE kiemelt alközponti szerepet tölt be az utánpótlás-nevelésben, ami azt jelenti, hogy a csapatok részt vesznek az NB-s bajnokságokban, ennek megfelelően a követelményrendszer is magasabb. Ezért úgy döntöttünk, hogy az SZVSE a tömegsportra helyezi a hangsúlyt, és minden focizni szerető gyereknek biztosítja a sportolás lehetőségét. A tehetséges gyerekeknek pedig lehetőségük lesz a magasabb szintű képzésre a Dunakanyar SE-ben, tehát itt helyben tudjuk biztosítani a fejlődésüket ahhoz, hogy később NB I-es vagy II-es klubokhoz, futball-akadémiákra mehessenek tovább. Akik nem kívánnak élni ezzel a lehetőséggel, focizhatnak az SZVSE-ben egészen az öregfiúk korosztályig, 55-60 éves korukig is.

 

Hány éves gyerekeket várnak az egyesületbe?

Az utánpótlás szakosztályban már az idei szezonban szeretnénk Bozsik-korosztályokat – U7, U9, U11 és U13-as csoportokat – indítani. Célunk a csoportok maximális feltöltése, melyre várjuk a jelentkezőket 5-től 13 éves korig. Természetesen ha van elég jelentkező az idősebb korosztályokba, őket is elindítjuk a bajnokságban. Az utánpótlás korosztályoknál egy fontos tervünk, hogy a felnőtt korosztályban szereplő, arra alkalmas és érdeklődést mutató játékosainknak megadjuk a lehetőséget, hogy edzőként is tevékenykedhessenek. Ez több szempontból is előnyös, gondoljunk csak például az egyesülethez való kötődésre. A felnőtt csapat edzője én vagyok, és mindkét egyesületnél Batári Csaba a szakmai igazgató. Felajánlotta segítségét Egervári Zsolt, a körzeti intézményi program vezetője is, amelyet örömmel elfogadtuk. Azt tudni kell, hogy az SZVSE-ben mindenki társadalmi munkában végzi tevékenységét.

 

Jelenleg hány tagja van az egyesületnek?

Hetven feletti a létszámunk, de bővülünk, mert a felnőtt szakosztályba folyamatosan érkeznek a Dunakanyar SE ifi játékosai, akik 16 év felett kettős játékengedéllyel nálunk is játszhatnak, illetve az onnan „kiöregedő” játékosok jönnek hozzánk.

 

Terveznek valamilyen változást, fejlesztést a telepen?

Egy-két éven belül szeretnénk látványosan megújítani, hogy komfortosabb, korszerűbb, minden igényt kielégítő sporttelep legyen. TAO-pályázatot adtunk be a füves és a műfüves pálya és környezetének felújítására, illetve pályázati forrásból szeretnénk közösségi parkot, kültéri fitness egységet építeni, pinpong-asztalokat, kosárlabda palánkot felállítani, vagyis a telep nyitott lesz minden sportolni vágyó számára.

Már nagyon várjuk, hogy az önkormányzat érvényesíteni tudja tulajdonosi jogait, és a már élő szerződés alapján birtokba vehessük a telepet, mert elkezdtük a felkészülést az augusztus második felében induló bajnokságra és kupasorozatra, egyelőre a Kőzúzó utcai sportpályán. Számunkra az a fontos, hogy minél több gyereknek biztosítsunk sportolási és versenyzési lehetőséget, ezért szeretettel várunk mindenkit, akik családias közösségben, jó hangulatban szeretnének sportolni.

SZVSE_1